آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام برگردد

به گزارش مجله کوروش بزرگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین گفت: آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام بازگشته و تمام تحریم های مربوطه را بردارد.

آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام برگردد

به گزارش خبرنگاران، هوآ چونیینگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین روز آدینه گفت، خروج آمریکا از برجام عامل تنش بر سر برنامه هسته ای ایران است.

این دیپلمات چینی در پیامی توئیتری نوشت: دولت پیشین آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک خارج شد و فشار حداکثری را علیه ایران اعمال کرد. این ریشه اصلی تنش های مداوم بر سر شرایط هسته ای ایران است.

چونیینگ در ادامه نوشت: آمریکا باید بدون قید و شرط به این توافق برگشته و تمام تحریم های مربوطه از جمله مجازات طولانی مدت علیه طرف سوم را در اسرع وقت بردارد. بر همین اساس، ایران باید پایبندی متقابل را از سر گیرد.

دومین جلسه حضوری نشست کمیسیون مشترک برجام که از روز سه شنبه 17 فروردین ماه در وین از سر گرفته شده بود، امروز آدینه 20 فروردین برگزار گردید و بعد از حدود یک ساعت و نیم سرانجام یافت. ارائه گزارش رایزنی های فنی اجرا شده در جلسات گروه های کارشناسی لغو تحریم و هسته ای مهمترین دستورکار نشست امروز بود.

در نشست امروز، نمایندگان اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده های جلسات کارشناسی، نتیجه رایزنی های کارشناسان ایران و کشورهای 1+4 را به اعضای کمیسیون مشترک گزارش کردند.

سید عباس عراقچی معاون وزیر خارجه و رئیس هیأت ایرانی، در این نشست ضمن تاکید بر اراده جمهوری اسلامی ایران برای ادامه تعاملات جدی، گفت: این امر منوط به مشاهده اراده سیاسی و جدیت در طرف های مقابل است و در غیر این صورت، دلیلی برای ادامه مذاکرات وجود نخواهد داشت.

ایران تأکید نموده در این دور مذاکرات، هیچ گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیمی با آمریکا نخواهد داشت و ضمن رد راه حال گام به گام، بازگشت ایران به تعهدات برجامی را منوط به لغو همه تحریم های آمریکا می داند.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1637

به "آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام برگردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا باید بدون قید و شرط به برجام برگردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید