اروپا و درخواست آتش بس فوری از طرف های درگیر در افغانستان

به گزارش مجله کوروش بزرگ، در حالی که گروه های تماس دولت کابل و طالبان در قطر همچنان به نتیجه ای نرسیده اند، مجلس اروپا در بیانیه ای خواهان آتش بس فوری در افغانستان شد.

اروپا و درخواست آتش بس فوری از طرف های درگیر در افغانستان

با ما سفر کنید و با لیست قیمت تور اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، مجلس اروپا با تاکید بر کاهش خشونت در افغانستان، گفت که طرف های درگیر در این کشور آتش بس فوری و دائمی برقرار نمایند.

بیانیه مجلس اروپا با استقبال از مذاکرات بین الافغانی قطر گفت که صلح جامع سبب انتها بحران و ایجاد ثبات و امنیت در افغانستان می گردد.

این بیانیه تاکید نمود که در مذاکرات بین الافغانی باید تمامی طرف ها از جمله جامعه مدنی، زنان، جوانان و اقلیت ها شرکت نمایند.

مجلس اروپا همچنین گفت که کشورهای عضو این تحادیه آماده است تا در راستای تسهیل و حمایت از فرایند صلح افغانستان برای حفظ ارزش های دموکراسی با افغانستان همکاری کند.

از سوی دیگر، رونالد کوبیا، نماینده ویژۀ اتحادیه اروپا نیز گفت که در افغانستان صلح فراگیر و آتس بس بین دولت و طالبان برقرار گردد.

وی در توئیترش نوشته که مجلس اتحادیه اروپا ادامۀ جنگ در افغانستان را نکوهش می نماید.

ساعتی پس از انتشار این بیانیه، دولت افغانستان نیز از این اقدام مجلس اروپا ابراز رضایت کرد.

صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان در توییتی نوشت که افغانستان از خواست مجلس اروپا برای آتش بس فوری و دائمی استقبال می نماید.

طالبان اما تا به امروز آتش بس در افغانستان را نپذیرفته است.

اتحادیه اروپا پیش تر در بیانیه ای تاکید نموده بود که یاری های آینده اروپا به افغانستان به شرط حفظ نظام جمهوری، حفظ دستاوردهای 19 سال گذشته و عدم استقرار امارت اسلامی در این کشور ادامه خواهد یافت.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1289

به "اروپا و درخواست آتش بس فوری از طرف های درگیر در افغانستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اروپا و درخواست آتش بس فوری از طرف های درگیر در افغانستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید