استفاده از ظرفیت ایران برای صادرات مواد غذایی به عمان

وزیر صنعت و تجارت کشور عمان گفت: امیدواریم با توافقاتی که انجام می گردد بتوانیم زمینه ای برای حضور ایران و استفاده از ظرفیت های ایران برای تأمین مواد غذایی عمان استفاده کنیم.

استفاده از ظرفیت ایران برای صادرات مواد غذایی به عمان

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید و با شهرهای زیبای صلاله و مسقط آشنا شوید.

به گزارش خبرنگار مالی خبرنگاران، علی بن مسعود علی بن السنیدی در هجدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاریهای مالی ایران و عمان با اشاره به اینکه همچنان در بحران مالی جهانی هستیم، گفت: باید کوشش کنیم برای بالا بردن روابط تجاری دو کشور و همچنین بخش خصوصی مشترک ایران و عمان تبادلات تجاری را افزایش دهیم.

وی با اشاره به اینکه 30 تاجر عمانی در هیئتی همراه این وزارتخانه وارد ایران شده تا بتواند در همه بخشهای مالی، تبادلات تجاری با ایران را افزایش دهیم، گفت: پادشاه عمان تعدادی از قوانین مالی کشور را تغییر داده که مربوط به شرکتهای تجاری کشور است و با این تغییرات مزایای زیادی برای تجار فراهم شده است.

وزیر صنعت و تجارت کشور عمان ادامه داد: امیدواریم توافقنامه لازم در بخش حمل و نقل دریایی بین ایران و عمان در این دوره امضا گردد و در بخش بندری و گواهینامه های حمل و نقل دریایی توافقات لازم انجام گردد. با توجه به اینکه روابط عمان با کشورهای دیگر در شرایط مناسبی است و به وسیله ایران می توانیم به کشورهای همسایه دریای خزر وصل شویم امیدواریم در این اجلاس روابط تجاری بین دو کشور با توجه به ظرفیت بالایی که وجود دارد توسعه پیدا کند.

علی بن مسعود با تأکید براینکه عمان برای امنیت غذایی کشورش اهمیت زیادی قائل است، گفت: عمان از کشورهای استرالیا برزیل و هند در زمینه مواد غذایی واردات انجام می دهد ولی امیدواریم با توافقاتی که در این اجلاس انجام می گردد بتوانیم زمینه ای برای استفاده از ظرفیت های ایران برای تأمین مواد غذایی عمان استفاده کنیم. همچنین این اجلاس فرصت خوبی است که علاوه بر واردات و صادرات بین دو کشور در مورد صادرات کشورهای همسایه نیز استفاده کنیم.

وی با اشاره به توسعه صنعت پتروشیمی در عمان ادامه داد: مناطق آزاد دو کشور می تواند نقش موثری در توسعه روابط تجاری داشته باشد و منطقه صهار و سلاله از مناطق آزادی هستند که می توانند در گسترش روابط تجاری بین دو کشور موثر باشند.

وزیر صنعت و تجارت کشور عمان گفت: طی 11 ماه گذشته با توجه به اینکه صدور ویزا برای تجار ایرانی تسهیل شده است، هیچ شکایتی از تجار ایرانی در این خصوص ارائه نشده و همچنین تجار عمانی نیز شکایتی در این خصوص نداشته اند.

علی بن مسعود با بیان اینکه در سالهای اخیر شاهد رشد حرکت کشتی های کوچک بین دو کشور بوده ایم گفت: میوه های ایرانی در حال حاضر به صورت مستقیم وارد عمان می گردد و ماندگاری آنها 5 تا 6 روز افزایش یافته است. امیدواریم توافقنامه ای با شرکتهای ایرانی که مسئول کنترل به جامانده سموم کشاورزی هستند داشته باشیم.

وی اظهار داشت: پس از گذشت دو سال از همکاری وزارت صنعت عمان با ایران دیگر برای واردات میوه و سبزی نیازی به واسطه نداریم و امیدواریم تبادلات تجاری بین دو کشور در همه حوزه ها افزایش یابد زیرا این رقم در شأن دو کشور نیست.

منبع: تسنیم
انتشار: 13 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 اسفند 1398 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 738

به "استفاده از ظرفیت ایران برای صادرات مواد غذایی به عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ظرفیت ایران برای صادرات مواد غذایی به عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید