استفاده پلیس انگلیس از سگ در نبرد با جرایم سایبری

به گزارش مجله کوروش بزرگ، اسکاتلند یارد میخواهد از سلاح جدیدی برای مقابله با جرایم سایبری استفاده کند که این 2 سلاح 2 سگ باهوش و تعلیم دیده هستند که بینی های حساسی نیز دارند.

استفاده پلیس انگلیس از سگ در نبرد با جرایم سایبری

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور انگلیس همراه باشید.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از یاهونیوز، اسکاتلند یارد برای یافتن اقلام رایانه ای و لوازم الکترونیک به سرقت رفته از این پس از دو سگ آموزش دیده استفاده می نماید که می توانند با بو کشیدن مخفی گاه وسایل الکترونیک و رایانه ای را بیابند.

این 2 سگ که بولی و مورفی نام دارند، تا به حال چند بار توانسته اند با بوکشیدن لوازم الکترونیک وبرقی مخفی را بیابند و دزدان آنها را غافلگیر نمایند.

در جریان یکی از این عملیات بولی توانست لپ تاپی را که یک فرد سواستفاده نماینده از بچه ها در درون یک میز ناهارخوری مخفی نموده بود، بیابد، این سگ حتی توانست سیم کارتی را که توسط یک مجرم دیگر در زیر لمینت های منزل یک فرد مخفی شده بود، شناسایی کند.

مورفی نیز با یافتن یک دوربین مخفی شده در چراغ قوه و نیز کارت حافظه آن در سطل آشغال کارآیی و توانایی خود را ثابت نموده است.

یافتن این نوع اقلام الکترونیک به نتیجه رساندن بسیاری از پرونده های قتل، دزدی، آدم ربایی وغیره را در انگلیس تسهیل خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 25 آبان 1398 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 463

به "استفاده پلیس انگلیس از سگ در نبرد با جرایم سایبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده پلیس انگلیس از سگ در نبرد با جرایم سایبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید