اظهارات عجیب ایلان ماسک خطاب به کارکنان اسپیس ایکس: احتمال مرگ در تصادف رانندگی بیشتر از مرگ بر اثر ابتلا به کرونا است

به گزارش مجله کوروش بزرگ، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت های اسپیس ایکس و تسلا طی هفته های اخیر، بارها و بارها شدت شیوع کرونا را کمرنگ جلوه داده است. اکنون او در اظهار نظری عجیب اعلام نموده است که مرگ افراد در تصادف با خودرو محتمل تر از مرگ بر اثر ابتلا به کرونا است.

اظهارات عجیب ایلان ماسک خطاب به کارکنان اسپیس ایکس: احتمال مرگ در تصادف رانندگی بیشتر از مرگ بر اثر ابتلا به کرونا است

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ماسک در نامه ای خطاب به کارمندان خود به وسیله ایمیل گفته است که بر اساس شواهدی که اخیرا مشاهده نموده، ویروس کرونا بین 100 ویروس عظیم و خطرناک ایالات متحده طبقه بندی نمی گردد.

البته ماسک به کارمندان اسپیس ایکس توصیه نموده است که در صورت احساس بیماری، در خانه بمانند و حتی گزینه های مرخصی و دورکاری را نیز برای مدتی محدود در دسترس کارمندان خود قرار داده است. اما به نظر می رسد ایلان ماسک اساسا اعتقادی به اهمیت کرونا ندارد و هفته گذشته نیز توئیت کرد که وحشت از کروناویروس بی اساس و گنگ است.

با این حال ، نظرات ماسک کاملا متضاد با نظرات کارشناسان بهداشت و سلامت ایالات متحده است. یک هیئت علمی وابسته به دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، این هفته پیش بینی نموده است که بین 40 تا 70 درصد آمریکایی ها ظرف 18 ماه آینده آلوده می شوند و در صورت عدم پیشگیری مناسب تا 1.5 میلیون نفر نیز جان خود را از دست می دهند.

براساس یادداشت داخلی که ماسک خطاب به کارمندان خود منتشر نموده است، وی علی رغم ضعیف جلوه دادن کرونا و بی اهمیت بودن آن به کارمندان تسهیلاتی برای مبارزه با کرونا اعطا نموده است. او در این نامه اشاره نموده که به جز کارمندان رسمی، کارمندان ساعتی و غیر رسمی نیز می توانند از سرپرستان خود مرخصی با حقوق بگیرند.

اظهارات ماسک در شرایطی مطرح می گردد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده، ویروس کرونا را یک فوریت ملی اعلام نموده است و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها به مردم توصیه نموده سات سفرهای درون و برون شهری خود را به حداقل ممکن رسانده و قرنطینه خانگی را رعایت نمایند.

منبع: انتخاب
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 907

به "اظهارات عجیب ایلان ماسک خطاب به کارکنان اسپیس ایکس: احتمال مرگ در تصادف رانندگی بیشتر از مرگ بر اثر ابتلا به کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اظهارات عجیب ایلان ماسک خطاب به کارکنان اسپیس ایکس: احتمال مرگ در تصادف رانندگی بیشتر از مرگ بر اثر ابتلا به کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید