افزایش قدرت اقتصادی خریداران با تسهیلات 400 میلیونی مسکن جوانان

به گزارش مجله کوروش بزرگ، نماینده مجلس یازدهم با اشاره به اینکه افزایش 60 درصدی تسهیلات مسکن جوانان موجب افزایش قدرت اقتصادی خریداران می گردد گفت: افزایش تسهیلات مسکن جوانان از 250 میلیون تومان به 400 میلیون تومان را باید به فال نیک گرفت و قطعا می تواند بر قدرت خرید متقاضیان و زوج های جوان تاثیر مثبت داشته باشد.

افزایش قدرت اقتصادی خریداران با تسهیلات 400 میلیونی مسکن جوانان

جهت دریافت خدمات قیمت درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از هیبنا، هفته گذشته بانک مسکن در راستای بالا بردن قدرت خرید متقاضیان مسکن سقف تسهیلات مسکن جوانان را با 60 درصد افزایش از 250 میلیون تومان به 400 میلیون تومان رساند. سقف پرداخت تسهیلات مسکن جوانان در تهران 400 میلیون تومان، در سایر کلان شهرها شامل کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه، 330 میلیون تومان و در سایر شهرها 290 میلیون تومان است که این ارقام متفاوت بر اساس قدرت خرید متقاضیان و متوسط قیمت مسکن تهیه و مصوب شده است.

محسن فتحی نماینده مردم سنندج در مصاحبه با خبرنگار هیبنا در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش سقف تسهیلات مسکن جوانان می تواند به تقویت قدرت خرید متقاضیان یاری کند ؟ گفت: رشد سقف تسهیلات خرید مسکن موجب افزایش قدرت مالی خریداران می گردد، بنابر این شاید بعضی از زوج های جوان بتوانند از این ابزار برای خانه دار شدن استفاده نمایند.

وی با تاکید بر اینکه قیمت مسکن در چند سال گذشته رشد نجومی داشته و این مسئله قدرت مالی کافی را برای خرید مسکن متقاضیان کاهش داده است گفت: به هر حال مجلس یازدهم به خصوص کمیسیون عمران و کمیسیون مالی مجلس برنامه های ویژه ای برای کاهش التهاب بازار مسکن و در نتیجه بالا بردن قدرت خرید مسکن از جهت تسهیل ساخت و ساز دارند.

نماینده مردم سنندج با اشاره به اینکه بالا رفتن قیمت مسکن باعث شده تا در تهران نتوانیم مسکن با قیمت 400 میلیون تومان پیدا کنیم اما همین مبلغ نیز می تواند تا حدودی قدرت خرید را تقویت کند ادامه داد: سیاستگذاریهای مجلس در راستای افزایش عرضه و تعادل میان تقاضا با فراوری و عرضه مسکن است. قطعا اگر مجلس این سیاستها را با همراهی مناسب دولت ادامه دهد و در این جهت پیروزیت ایجاد گردد بدون شک مسکن از حالت حباب و دلالی خارج خواهد شد.

فتحی با تاکید بر اینکه دریافت مالیات از خانه های خالی از سکنه توسط کمیسیون مالی در حال پیگیری است توضیح داد: این قانون در صورت اجرای پیروز می تواند به خوبی به بازار مسکن و کاهش التهاب این بازار یاری کند. قانون دریافت مالیات از خانه های خالی از سکنه می تواند در فصل جابجایی مسکن نیز به متعادل تر شدن بازار مسکن یاری حواهد کرد.

نماینده مردم سنندج اضافه نمود: مجلس با برطرف موانع فراوری میخواهد تا جایی که ممکن است به تسهیل فراوری و ساخت و ساز اقدام کند. بانک ها باید تسهیلات ارزان قیمت در اختیار سازندگان قرار دهند تا انبوه سازان به بخش فراوری مسکن ترغیب شوند.

به گزارش خبرنگار هیبنا، متقاضیانی که درخواست استفاده از سقف تسهیلات مسکن جوانان دارند باید سپرده گذاری 15 ساله انجام دهند .

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به اینکه متقاضیان دریافت این نوع از تسهیلات، بعد از 5 سال می توانند تسهیلات 210 میلیون تومان دریافت نمایند.

مرادی رقم ارایه تسهیلات را در شرایط 5 ساله برای مسکن جوانان در شهرهای عظیم 150 میلیون تومان و در سایر شهرها 100 میلیون تومان مطرح نمود.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن گفت: نرخ سود تسهیلات مسکن جوانان 9 درصد است و بازپرداخت این نوع از تسهیلات 20 ساله و قدمت ساختمان هایی که مشمول این نوع از تسهیلات می شوند نیز 25 سال است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1229

به "افزایش قدرت اقتصادی خریداران با تسهیلات 400 میلیونی مسکن جوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قدرت اقتصادی خریداران با تسهیلات 400 میلیونی مسکن جوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید