انجام تحقیقات همه جانبه دانشگاه های علوم پزشکی درباره کرونا

به گزارش مجله کوروش بزرگ به نقل از وزارت بهداشت، دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت در این نامه عنوان نمود: با توجه به شیوع COVID 19 در کشور، آنالیز جنبه های مختلف بیماری، می طلبد تا تیم های تحقیقاتی متعدد کلیه دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی به این امر مهم بپردازند.

انجام تحقیقات همه جانبه دانشگاه های علوم پزشکی درباره کرونا

وی تاکید نمود: مواردی از قبیل، میزان شیوع، توزیع سنی ابتلا، اثر بخشی رژیم های دارویی، میزان مرگ و میر و رابطه آن با سن، جنس و نژاد، تاثیرگذاری نحوه مراقبت ها، ماهیت و رفتار ویروس و جهش های احتمالی، آنالیز فرایند اپیدمیولوژیک و قدرت سرایت آن، ردیابی منابع اولیه آلودگی، نقاط و تاریخ آغاز بیماری درکشور، تاثیر رفتار اجتماعی بر گسترش بیماری، تاثیر بیماری بر بهداشت روان جامعه یا شیوه های موثر پیشگیری، عوارض اجتماعی، سیاسی و مالی بیماری، مقایسه موارد کشورمان با دیگر کشورها و ده ها جنبه دیگر می تواند موضوعات مهم تحقیقاتی باشد.

نمکی خاطر نشان کرد: حاصل این تحقیقات می تواند علاوه بر جمع آوری مستندات این دوران پر اهمیت، راهگشای همکارانمان در اصلاح رویه های اجرایی مبارزه و کنترل بیماری باشد.

وزیر بهداشت توضیح داد: یقیناً استفاده از ظرفیت تیم های تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور می تواند مهمترین ابزار یاری به این تحقیق باشد و در عرصه ملی به کار آید.

وی اضافه کرد: بدیهی است کلیه معاونت ها جهت انتقال اطلاعات و یافته های دراختیار، با معاونت تحقیقات و فناوری و تیم دکتر ملک زاده همکاری خواهند کرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 893

به "انجام تحقیقات همه جانبه دانشگاه های علوم پزشکی درباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام تحقیقات همه جانبه دانشگاه های علوم پزشکی درباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید