اوباما شمشیرش را برای سندرز از رو بسته!

به گزارش مجله کوروش بزرگ، فارس نوشت: رئیس جمهور سابق آمریکا در یک جمع خصوصی گفته اگر احساس کند، برنی سندرز، در آستانه کسب نامزدی دموکرات ها در انتخابات 2020 آمریکا است، مانع آن خواهد شد.

اوباما شمشیرش را برای سندرز از رو بسته!

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در یک جمع خصوصی اعلام نموده که اگر احساس کند سناتور برنی سندرز در آستانه پیروزی و کسب نامزدی دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا واقع شده است، برای جلوگیری از این امر وارد عمل خواهد شد.

یکی از مشاوران نزدیک به اوباما به پولتیکو گفت که نمی تواند تأیید کند که آیا اوباما مقابل پیروزی سندرز خواهد ایستاد یا خیر.

مشاور اوباما گفت: او مستقیماً چنین چیزی را نگفته است. تنها دلیلی که در این خصوص تردید دارم این است، که اگر برنی (بعنوان نامزد دموکرات ها) پیروز گردد، فکر می کنم شاید همه ما باید چیزی در این خصوص بگوییم اما فکر نمی کنم چنین چیزی (پیروزی سندرز) محتمل باشد. چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

اوباما در تمامی دوران مبارزات انتخاباتی سکوت پیشه نموده است و هیچ حرفی در مورد نامزدی که از حزب دموکرات مورد حمایت قرار می دهد، مطرح ننموده است.

یکی از مشاوران اوباما در این خصوص خصوص گفت: حتی تصور اینکه تاچه اندازه حرف زدن وی (اوباما) برایش بد است، را نمی کنم.

پولتیکو در گزارش خود همچنین روابط اوباما و الیزابت وارن دیگر نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را بسیار پیچیده توصیف کرد. ستاد انتخاباتی سندرز و وارن تاکنون به این خبر واکنشی نشان نداده اند.

اوایل مهرماه، سندرز، 78 ساله، که یکی از شانس های اصلی نامزدی حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است، پس از حضور در برنامه ای در ایالت نوادا، دچار ناراحتی قلبی شد و برای باز کردن گرفتگی رگ قلبش به بیمارستان منتقل شد.

سندرز، در دوره قبلی انتخابات ریاست جمهوری 2016 نیز با هیلاری کلینتون برای نامزدی حزب دموکرات رقابت کرد اما در نهایت، کلینتون به لطف آرای وکلای غیرمتعهد پیروز به کسب نامزدی حزب دموکرات شد و خاتمه از دونالد ترامپ باخت.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 23 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 590

به "اوباما شمشیرش را برای سندرز از رو بسته!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوباما شمشیرش را برای سندرز از رو بسته!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید