ایمن ترین شرایط را برای آزمون ها در نظر می گیریم

به گزارش مجله کوروش بزرگ، وزیر بهداشت گفت: ایمن ترین شرایط را برای آزمون ها در نظر می گیریم و به خانواده های کنکوری اعلام می کنیم.

ایمن ترین شرایط را برای آزمون ها در نظر می گیریم

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، دکتر سعید نمکی، عصر امروز در ارتباط تصویری در شبکه اجتماعی خود گفت: به جوانان عزیزی که نگران وضع کنکور هستند و خانواده هایی که نگران جوانان شان هستند و کنکور دکتری، ارشد و یا ورود به دانشگاه دارند، سلام عرض می کنم.

وی اضافه نمود: من به عنوان خدمتگزار و سرباز نظام سلامت که بزرگترین آرزویم حفظ سلامتی جوانان این مرز و بوم است، یکی از نگرانی های که به من منتقل شده بود بحث احتمال آلودگی افراد در شرایط برگزاری کنکور ها بود.

نمکی گفت: از رئیس سازمان سنجش و همکاران در وزارت بهداشت دعوت کردیم. یکی از صحبت ها این بود که با توجه به اینکه کنکور دکتری پنجشنبه این هفته است و طراحان سئوال را در قرنطینه نگه داشته اند و برای داوطلبان کنکور دکتری زمان تصمیم گیری کوتاه است و وقت و هزینه از دست می رود.

وی گفت: من از دوستان خواسته ام که به من اعلام نمایند که با چه مکانیزمی می توانیم هم به داوطلبان و خانواده های آن ها اطمینان بدهیم که کمترین آسیب را خواهند دید و هم اینکه از برگزاری این رقابت کشوری محروم نشویم.

وزیر بهداشت اضافه نمود: باید بدانیم که احتمال اینکه از 15 شهریور و اوایل پاییز، همزمانی کووید 19 با آنفلولانزای فصلی داشته باشیم، یک بحث جدی است و نباید از آن غفلت کرد. طولانی شدن آن ممکن است به حذف همیشگی این بحث در امسال منجر گردد.

وی اضافه نمود: ما کوشش می کنیم سالم ترین و ایمن ترین شرایط و رعایت پروتکل های فاصله گذاری اجتماعی را پیگیری می کنیم.

نمکی تأکید کرد: به محض اینکه جلسه تمام شد و با توجه به تاکید رئیس جمهور در اولین فرصت مناسب به استحضار خانواده ها می رسانم که چه شرایطی را مناسب می دانیم برای برگزاری آزمون ها. اما این را بدانید که ما راضی به دغدغه هیچ عزیزی در این سرزمین نیستیم و خودمان را اولین مدافع سلامت تک تک شهروندان می دانیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 20 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1173

به "ایمن ترین شرایط را برای آزمون ها در نظر می گیریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایمن ترین شرایط را برای آزمون ها در نظر می گیریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید