بازی در فنرباغچه یا جدایی؛ صیادمنش بر سر دوراهی موفقیت ، چرا به یک ایرانی در ترکیه بازی نمی دهند؟

به گزارش مجله کوروش بزرگ، باشگاه فنرباغچه ترکیه که صیادمنش را در خدمت دارد در دوران شیوع بیماری کرونا ماه های بدی را پشت سر می گذارد و این شرایط گریبان اللهیار را هم گرفته است.

بازی در فنرباغچه یا جدایی؛ صیادمنش بر سر دوراهی موفقیت ، چرا به یک ایرانی در ترکیه بازی نمی دهند؟

جهت دریافت خدمات طراحی خانه های ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

گروه ورزشی خبرنگاران، در اخبار روزهای اخیر موضوعاتی پیرامون احتمال جدایی قرضی یا دائمی اللهیار صیادمنش از باشگاه فنرباغچه ترکیه مطرح شد. به همین منظور با مدیر برنامه های این بازیکن در ترکیه صحبتی داشتیم تا معین گردد باشگاه فنرباغچه و یا اللهیار تا چه اندازه بر این موضوع صحه می گذارند. باشگاه فنرباغچه که در تابستان سال 2019 الهیار صیادمنش را با قراردادی 5 ساله به استخدام در خود در آورد، پس از گذشت چند ماه این بازیکن را به صورت قرضی به تیم استانبول اسپور در لیگ دسته اول ترکیه فرستاد تا در آنجا به بازی کند. تیمی که به عنوان تیم دوم باشگاه فنرباغچه در شهر استانبول شناخته می گردد. پس از مدتی و در نیم فصل زمستانی بار دیگر صیادمنش به تیم فنرباغچه برگشت.

صیادمنش در این مدت به دلیل تغییرات ایجاد شده در کادر فنی تیم فنرباغچه هنوز نتوانسته برای باشگاه ترکیه ای به میدان برود.

در حال حاضر و پس از جدایی سرمربی تیم فنرباغچه (ارسون یانال) از این تیم، امره کاپیتان باسابقه تیم ملی ترکیه و بازیکن قدیمی باشگاه یوونتوس راهنمایی این تیم را در دست دارد اما این مربی که البته دارای نفوذ بالایی در فدراسیون فوتبال ترکیه و سطح بالای مدیریتی باشگاه فنرباغچه است اعتقاد چندانی به بازیکنان غیر ترکیه ای ندارد.

مدیربرنامه صیادمنش در این باره که آیا موضوع جدایی این بازیکن از فنرباغچه صحت دارد یا نه به دانشجو گفت: ما از نیم فصل زمستانی به دنبال دریافت رضایتنامه این بازیکن از باشگاه فنرباغچه بودیم چون صیادمنش پیشنهادات خوب اروپایی دارد که البته هر بار با مخالفت مسئولان باشگاه فنرباغچه روبرو شده ایم.

باشگاه فنرباغچه رقم سنگین 5 میلیون دلاری را برای صدور رضایتنامه این بازیکن در نظر گرفته اما در نقطه مقابل کادر فنی تیم فنرباغچه نیز ماه هاست که به صیادمنش بازی نمی دهد.

یک رسانه ترکیه ای در همین باره نوشت: جای تعجب است که سرمربی تیم فنرباغچه در ملاقات آخر خود مقابل ترابزون اسپور که تن به شکست 1-3 داد یک مهاجم 16 ساله را به میدان فرستاد اما از اللهیار صیادمنش در ترکیب تیم استفاده نکرد.

در همین خصوص مدیر برنامه های صیادمنش ضمن صحه گذاشتن به این مسئله شرح داد: متاسفانه در تیم فنرباغچه شرایط برای غیرترکها چندان مساعد نیست. گرچه هواداران باشگاه فنر به ویژه رسانه های ترکیه ای کادر فنی این تیم را تحت فشار گذاشته اند که از صیادمنش استفاده کند. چرا که دوست دارند ببینند این مهاجم ایرانی چه شرایطی دارد. اما کادر فنی فنرباغچه همچنان اصرار دارد از مهاجمان ترک تبار بهره برده و غیر ترکها را بازی ندهد!.

به همین منظور قصد داشتیم با اللهیار صیادمنش صحبت کنیم که این بازیکن با اشاره به بازی حساس تیمش مقابل قاسم پاشا ترجیح داد تمرکزش را روی این ملاقات گذاشته و در خدمت تیمش باشد.

با این وجود یکی از وکلای اللهیار درباره شرایط این بازیکن در باشگاه فنرباغچه شرح داد: اللهیار در همه تست های مختلف تیم نفر اول شده است. او به لحاظ تست چربی، تست آمادگی جسمانی و سایر تست ها نفر اول است اما فعلاً کادر فنی او را به ترکیب اصلی راه نمی دهد.

ناگفته نماند؛ باشگاه فنرباغچه در طول ماه های اخیر شرایط به هم ریخته ای داشته که این موضوع شامل مباحث اقتصادی و مسایل اجرایی اش می گردد.

این تیم پس از جدایی یانال هنوز نتوانسته سرمربی جدیدی استخدام کند وفعلا در رده هفتم جدول رده بندی قرار گرفته است. با این شرایط به نظر می رسد صیادمنش در سرانجام فصل جاری می تواند به صورت یک طرفه قراردادش را فسخ و از این تیم جدا گردد. در همین باره یکی از افراد آگاه در باشگاه فنرباغچه در این باره گفت: با توجه به اینکه فنرباغچه اللهیار صیادمنش را بازی نمی دهد طبق بعضی قوانین فیفا همچنین مفاد قراردادی که صیادمنش با فنرباغچه دارد او می تواند قراردادش را به صورت یکطرفه فسخ و برای ادامه فوتبالش راهی یک تیم دیگر گردد.

با این شرایط اگر صیادمنش در فنرباغچه به میدان برود و بازی کند قطعا در صورت درخشش بخت بیشتری برای دریافت پیشنهادات بهتر را خواهد داشت و اگر هم با این باشگاه قطع همکاری نموده و راهی یکی دیگر از لیگ های اروپایی گردد باز هم دریچه تازه ای به روی این بازیکن 19 ساله کشورمان باز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1021

به "بازی در فنرباغچه یا جدایی؛ صیادمنش بر سر دوراهی موفقیت ، چرا به یک ایرانی در ترکیه بازی نمی دهند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی در فنرباغچه یا جدایی؛ صیادمنش بر سر دوراهی موفقیت ، چرا به یک ایرانی در ترکیه بازی نمی دهند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید