بخش جدیدی از شهادت مقام های آمریکایی علیه ترامپ منتشر شد

به گزارش مجله کوروش بزرگ، یک مقام ارشد پنتاگون، جزئیاتی از نگرانی و سردرگمی در دستگاه امنیت ملی آمریکا بعد از اینکه کاخ سفید یاری نظامی به اوکراین را بدون شرح به حالت تعلیق درآورد، فاش کرد.

بخش جدیدی از شهادت مقام های آمریکایی علیه ترامپ منتشر شد

به نقل از خبرگزاری رویترز، این مطالب جدید از شهادت مقام ها آمریکایی است که روز دوشنبه هیات استیضاح کنگره آمریکا درباره دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا منتشر کرد.

شهادت لورا کوپر، معاون وزیر دفاع آمریکا جزو تازه ترین مطالبی است که دسیسه داخلی دولت واشنگتن را در شرایطی فاش می نماید که ترامپ تاکید داشت حدود 400 میلیون دلار یاری به اوکراین در ازای اجرای تحقیقات علنی رئیس جمهوری اوکراین علیه جو بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا معلق گردد.

روز دوشنبه همچنین میک مولوینی، رئیس موقت ستاد کارکنان کاخ سفید از طرح شکایت مشترک علیه درخواست کنگره برای شهادت در پرونده ترامپ عقب نشینی کرد و در عوض تصمیم گرفت تا شکایت خودش را ارائه دهد.

هیات کنگره آمریکا همچنین روز دوشنبه شهادت کاترین کرافت و کریستوفر اندرسون، از مشاوران کورت ولکر، نماینده ویژه کاخ سفید در امور مذاکرات اوکراین را منتشر کرد. این مقام ها نگرانی خودشان را درباره سیاست دولت ترامپ در قبال اوکراین بازگو نموده اند. ولکر ماه سپتامبر از مقامش کناره گیری کرد.

انتشار متن شهادت های جدید دو روز پیش از آن انجام شد که قرار است تحقیقات استیضاح کمیته های مجلس نمایندگان آمریکا (تحت رهبری دموکرات ها) وارد فاز جدید و مهمی گردد. اولین دادرسی علنی که پخش تلویزیونی دارد، در روزهای آینده شروع خواهد شد و بر اتهاماتی علیه ترامپ در بحث اوکراین متمرکز است.

روز چهارشنبه و آدینه، دیپلمات های آمریکایی شامل ویلیام تیلور، جورج کنت و ماری یووانوویچ علنا درباره نگرانی هایشان صحبت خواهند کرد. آن ها پیشتر پشت درهای بسته شهادت داده و تاکید نموده اند که ترامپ و دولت او به دنبال گروکشی در بحث یاری امنیتی در ازای تحقیقات علیه خانواده جو بایدن به اوکراین بودند تا مزیتی در انتخابات دوباره در سال 2020 کسب کند. ،ایسنا

بیشتر بخوانید،زلنسکی تحت فشار قرار دریافت توسط ترامپ را رد کرد

11:23 ::

1398،7،4

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 14 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 574

به "بخش جدیدی از شهادت مقام های آمریکایی علیه ترامپ منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخش جدیدی از شهادت مقام های آمریکایی علیه ترامپ منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید