بغداد از افزایش صادرات گاز ایران به عراق اطلاع داد

به گزارش مجله کوروش بزرگ، پس از کاهش صادرات گاز ایران به عراق، سخنگوی وزارت برق عراق گفت که طرف ایرانی طی روزهای گذشته میزان صادرات گاز به این کشور را به 30 میلیون متر مکعب افزایش داده است.

بغداد از افزایش صادرات گاز ایران به عراق اطلاع داد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، احمد العبادی سخنگوی وزارت برق عراق به روزنامه دولتی الصباح اطلاع داد که ایران میزان صادرات گاز خود به عراق را افزایش داده است.

بر اساس گزارش امروز (سه شنبه) روزنامه الصباح، سخنگوی وزارت برق عراق اعلام نمود: طرف ایرانی طی چند روز گذشته میزان پمپاژ گاز به عراق را به 30 میلیون متر مکعب در روز افزایش داده است. آن هم پس از آنکه پمپاژ گاز به هفده میلیون متر مکعب کاهش پیدا کرد. این افزایش در راه اندازی واحدهای فراوریی در نیروگاه فراوری برق المنصوریه، الصدر، و بسمایه نقش داشت.

احمد العابدی در ادامه شرح داد: این افزایش میزان فراوری انرژی را به 22 هزار و 100 مگاوات رسانده که این این گام بازتاب مثبتی در سطح افزایش ساعات برق رسانی در بغداد و استان ها داشته است.

سخنگوی وزارت برق عراق همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش اشاره نمود که بغداد همچنان در حال مذاکره با طرف ایرانی است تا پمپاژ گاز را به هفتاد میلیون مترمکعب برساند تا این گونه میزان فراوری برق در این کشور افزایش یابد و فراوری برق به سطح موردنظر برسد.

پیش از این، وزارت برق عراق اعلام نموده بود که مقامات این کشور برای پرداخت زمان بندی شده بدهی های برقی به ایران به توافق رسیده اند.

سخنگوی وزارت برق عراق در گفت و گو خبرگزاری رسمی این کشور در این خصوص گفته بود: بدهی و مبالغی وجود دارد که باید به طرف ایرانی پرداخت گردد. در ملاقات وزیر برق با وزیر دارایی و مدیر کل بانک تجاری عراق بر سر زمان بندی کردن بدهی ها توافق شد تا پمپاژ گاز ایران مجددا در روزهای آینده صورت گیرد

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 تیر 1400 بروزرسانی: 17 تیر 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1748

به "بغداد از افزایش صادرات گاز ایران به عراق اطلاع داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بغداد از افزایش صادرات گاز ایران به عراق اطلاع داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید