کوشش برای بازگشت 3200 میلیارد تومان اعتبار حذف شده شهرداری ها

به گزارش مجله کوروش بزرگ، اشکان جعفر کریمی شامگاه پنجشنبه در نشست معاون وزیر کشور با شهرداران لرستان با اشاره به اینکه مسائل شهرداری ها در کوتاه مدت و بلند مدت قابل حل است، گفت: در این راستا اسناد آسیب شناسی شهرداری ها و دهیاری ها تدوین شده و به تصویب هیت دولت رسیده است.

کوشش برای بازگشت 3200 میلیارد تومان اعتبار حذف شده شهرداری ها

وی با اشاره به پیگیری برای پرداخت اعتبارات ارزش اضافه کرده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی بیان کرد: هدف ما این بوده که بخشی از اعتبارات ارزش اضافه کرده به صورت ملی پرداخت شوند.

مدیرکل دفتر هماهنگی عمران و خدمات روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها اضافه کرد: سال گذشته 3 هزار و 200 میلیارد تومان از اعتبارات سازمان شهرداری ها حذف شد که کوشش ما و نمایندگان برای برگرداندن این اعتبار در جریان است.

جعفر کریمی با اشاره به اصلاح قوانین از سوی سازمان شهرداری ها گفت: لایحه این امر در دست آنالیز است و جلساتی داریم که هر چه سریع تر تقدیم مجلس گردد.

وی با اشاره به آنالیز لایحه دهیاری ها در هیئت دولت گفت: 27 دستگاه در روستاهای کشور فعال هستند و برخی قوانین در این زمینه باید اصلاح شوند.

مدیرکل دفتر هماهنگی عمران و خدمات روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها با اشاره به اعتبارات مدیریت پسماند گفت: سال گذشته اعتباراتی از سوی مجلس در این زمینه اختصاص پیدا کرد اما هنوز پرداخت نشده است.

جعفرکریمی با اشاره به راستی آزمایی شناسه ملی دهیاری ها بیان داشت: اگر اطلاعات دقیق در این زمینه در اختیار ما قرار گیرد ظرف یک هفته این شناسه را صادر می کنیم.

وی همچنین از اختصاص تسهیلات لازم به وسیله صندوق شهرداری ها به طرح های درآمدزای شهرداری با بهره پایین و ضمانت سهل اطلاع داد و گفت: همچنین تسهیلات کم بهره با سود هشت درصد به دهیاری ها پرداخت می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 118

به "کوشش برای بازگشت 3200 میلیارد تومان اعتبار حذف شده شهرداری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش برای بازگشت 3200 میلیارد تومان اعتبار حذف شده شهرداری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید