جزئیات نامه ظریف به موگرینی در خصوص گام سوم ایران

به گزارش مجله کوروش بزرگ، سخنگوی وزارت امور خارجه، جزئیات نامه محمدجواد ظریف به فدریکا موگرینی درباره گام سوم کاهش تعهدات برجامی ایران را خاطرنشان کرد.

جزئیات نامه ظریف به موگرینی در خصوص گام سوم ایران

به گزارش مجله کوروش بزرگ، سیدعباس موسوی گفت: دکتر محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز پنجشنبه (14 شهریور) با ارسال نامه ای خطاب به خانم موگرینی نماینده عالی سیاست خارجی و دفاعی اتحادیه اروپا گفت به دلیل تبعات ناشی از خروج آمریکا از برجام و تحمیل مجدد تحریم های آن کشور و ناتوانی سه کشور اروپایی به اجرای تعهدات خود در برجام و در بیانیه های کمیسیون مشترک، جمهوری اسلامی ایران از امروز تمامی تعهدات خود در برجام در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای را متوقف می نماید.

موسوی اضافه کرد: در این نامه تاکید شده است که این اقدام دقیقاً در راستای حقوق ایران در برجام و به ویژه بر مبنای پاراگراف 36 آن بوده و در پاسخ به نقض گسترده و مستمر برجام طی 16 ماه گذشته انجام می گردد. جزئیات فنی و عملیاتی توقف تعهدات ایران در حوزه تحقیق و توسعه هسته ای متعاقباً به اطلاع آژانس بین المللی انرژی اتمی خواهد رسید.

به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه، در انتها نامه وزیر امور خارجه ایران تاکید شده است که جمهوری اسلامی ایران به منظور نشان دادن حسن نیت خود، آمادگی دارد به گفت وگو با طرف های باقی مانده در برجام در تمامی سطوح ادامه دهد و در صورت عمل طرف های مقابل به کلیه تعهدات خود در برجام، مجدداً به اجرای کامل برجام برگشت کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 19 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 334

به "جزئیات نامه ظریف به موگرینی در خصوص گام سوم ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات نامه ظریف به موگرینی در خصوص گام سوم ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید