حریری: یک رگ من عراقی است، به وقت ضرورت سرسخت هستم

به گزارش مجله کوروش بزرگ، فارس نوشت: نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان با اشاره به اینکه قصد انصراف ندارد گفت: نیمی از من عراقی است، به وقت ضرورت سرسخت هستم.

حریری: یک رگ من عراقی است، به وقت ضرورت سرسخت هستم

یک روزنامه لبنانی اظهارات اختصاصی سعد الحریری نخست وزیر مکلف لبنان درباره فضای تشکیل دولت آینده و نیمه عراقی او منتشر کرد.

روزنامه لبنانی الجمهوریه نوشت: گفته می گردد که الحریری به کسانی که انتصاب او به نخست وزیری را تبریک می گویند، گفته است که فضای مثبتی میان او و رئیس جمهور وجود دارد و اگر اهداف و نیت های احزاب، حقیقتا خالصانه و همان گونه که در ظاهر است، باشد، می توان به زودی دولت را حتی طی یک هفته تشکیل داد. زیرا شرایط کنونی کشور، تحمل تاخیر در تشکیل دولت را ندارد.

وی توضیح داد: از گفت وگو استقبال می کنم و هرچیزی را می توان مورد گفت وگو و توافق قرار داد اما آنچه که برای من مهم و ثابت است، ابتکار فرانسه است که باید همچنان محور و اساس باشد.

الحریری تاکید نمود که فاکتور انحصاری تخصص برای انتخاب وزرا کافی نیست بلکه باید در کنار تخصص، تجربه نیز وجود داشته باشد زیرا داشتن مدرک و گواهینامه بدون تجربه و به تنهایی به معنای شایستگی نیست و تجربه دولت اخیر بزرگترین گواه این امر است که تخصص به تنهایی کفایت نمی کند.

نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان در پاسخ به این سوال که آیا در صورت روبرو شدن با موانع در جهت تشکیل دولت، انصراف خواهد داد، گفت که قصد انصراف ندارد.

وی اضافه نمود: انصراف نمی دهم. معروف است که من عراقی هستم، زیرا مادرم اصالتا عراقی است. بنابراین من به وقت ضرورت سرسخت و یک دنده هستم.

سعد الحریری رئیس جریان المستقبل لبنان ، اول آبان ماه جاری، پس از اینکه به عنوان نامزد نخست وزیری کشورش منصوب شد تاکید نمود که به دنبال تشکیل دولتی شامل افراد متخصص غیر حزبی است که وظیفه آن اصلاحات اقتصادی، اقتصادی و ارادی وارد شده در طرح فرانسه برای لبنان است و فراکسیون های اصلی در مجلس قول حمایت از دولت برای اجرای آن را داده اند.

دولت حسان دیاب در پی انفجار چهارم آگوست در بندر بیروت استعفا کرد و مصطفی ادیب سفیر لبنان در آلمان در دهم شهریور و با کسب نود رأی در رایزنی های مجلسی میان احزاب سیاسی مأمور به تشکیل کابینه جدید لبنان شد اما وی نیز پس از به نتیجه نرسیدن در این باره، استعفای خود را گفت.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 آذر 1399 بروزرسانی: 8 آذر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1338

به "حریری: یک رگ من عراقی است، به وقت ضرورت سرسخت هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حریری: یک رگ من عراقی است، به وقت ضرورت سرسخت هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید