خانه های خالی مشمول دریافت مالیات می شوند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 99گفت: با مصوبه امروز کمیسیون تلفیق، خانه های خالی مشمول دریافت مالیات می شوند و شهرداری ها موظف به شناسایی این واحدهای خالی هستند.

خانه های خالی مشمول دریافت مالیات می شوند

جهت دریافت خدمات اجرای روف گاردن کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

علی اصغر یوسف نژاد نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون با مصوبه خود خانه های خالی را مشمول اخذ مالیات کردند.

وی افزود: براساس متن پیشنهادی؛ شهرداری های کشور موظف اند واحدهای مسکونی خالی واقع در شهرهای با جمعیت بیش از یکصد هزار نفر جمعیت در سال های 1397، 1398 و 1399 را شناسایی و مالیات متعلقه ماده (54) مکرر قانون مالیات های مستقیم را از مالکان اخذ کند.

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 گفت: در این مصوبه آمده است، پنجاه درصد (50%) از درآمد حاصل از این مالیات به حساب درآمد عمومی در ردیف 110204 جدول شماره (5) این قانون نزد خزانه داری کل کشور و پنجاه درصد (50%) به جامانده به عنوان سهم شهرداری ها به حساب شهرداری شهرهای محل اخذ مالیات واریز می گردد.

یوسف نژاد افزود: طبق مصوبه امروز کمیسیون تلفیق، سازمان امور مالیاتی و وزارتخانه های راه و شهرسازی و نیرو و دیگر وزارت خانه ها به تشخیص آیین نامه اجرایی این بند مکلف اند کلیه اطلاعات لازم جهت شناسایی خانه های خالی را در اختیار شهرداری های کشور قرار دهند.

وی در ادامه گفت: همچنین براساس این مصوبه، معافیت های مالیاتی موضوع تبصره (11) ماده (53) در محاسبه مالیات موضوع این حکم درنظر گرفته نخواهند شد. آیین نامه اجرایی این بند توسط شهرداری با همکاری مشترک وزارت خانه های امور مالی و دارایی (سازمان امور مالیاتی) و راه و شهرسازی و شورای عالی استان ها ظرف مدت دو ماه تهیه و به کلیه شهرداری های کشور ابلاغ می رسد.

منبع خبر: اقتصاد آنلاین

منبع: ساختمانچی
انتشار: 26 بهمن 1398 بروزرسانی: 26 بهمن 1398 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 694

به "خانه های خالی مشمول دریافت مالیات می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه های خالی مشمول دریافت مالیات می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید