خبرنگاران خون حسین(ع) به چله نشست

به گزارش مجله کوروش بزرگ، کرمانشاه - خبرنگاران - اربعین دیگری از راه رسید و خون حسین (ع) به چله نشست تا سراسر استان کرمانشاه همگام با دیگر مسلمانان دنیا، رخت عزا به تن کرده و سوگوار امام مهربانی ها شوند.

خبرنگاران خون حسین(ع) به چله نشست

به گزارش خبرنگار خبرنگاران، بیستم صفر مصادف با چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و اصحاب و یاران باوفایشان در دشت کربلاست، روزی که به نقطه وحدت میلیون ها مسلمان تبدیل شده و عاشقان و شیفتگان آن حضرت سوگوارش هستند.

40 روز از ندای تاریخی امام تشنه لبان که در عصر غمبار روز عاشورا فریاد بی پاسخ هل من ناصر ینصرنی سر داد، می گذرد تا امروز و پس از گذشت یک هزار و 381 سال از آن واقعه جانسوز، عاشقان و شیفتگانش لبیک گویانش باشند.

امروز میلیون ها مسلمان و آزادی خواه در گوشه و کنار جهان خود را ریزه خور خوان حسین می دانند و چشم به شفاعت شفیع روز محشر دارند.

در چهلمین روز شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع)، طنین حی علی العزا از زمین و زمان به گوش برسد و عرشیان و فرشیان، سوگوار امام تشنه لب خود هستند.

چهل روز از شهادت سردار رشید و علمداری می گذرد که در شب عاشورا امان نامه دشمن را به صدها تکه تبدیل کرد تا آبرو و عزت ابدی خود را بازیچه زندگانی کوتاه و چند روزه جهان نکرده باشد.

چهل روز از صبر و استقامت آن بانوی جلیله ای می گذرد که بزرگترین جنایات بشریت را در قبال عزیزترین عزیزانش دید اما بر این مصائب عظما صبر کرد تا طاقت از کف اهل حرم نرود.

و چهل روز از ایثارگری آزاده ترین انسان های تاریخ می گذرد که حاضر شدند در بدترین شرایط ممکن سختی تیغ و شمشیر را بر خود بخرند اما دست از حمایت امام و مولای خود برندارند.

همزمان با فرا رسیدن روز اربعین حسینی (ع) مردم کرمانشاه همگام با سایر مردم کشور و مسلمانان جهان به سوگ نشسته و در عزای سرور و سالار شهیدان اشک ماتم ریختند.

سال جاری و بر خلاف سال های گذشته به علت شیوع کرونا، میلیون ها عاشق و دلداده حسینی توفیق زیارت و تشرف به کربلای معلا را از دست دادند و کیلومترها دورتر دست ارادت و ادب را بر سینه نهاده و به حضرتش سلام دادند.

اربعین سال جاری متفاوت تر از سال های پیش برگزار گردید، کرمانشاه، خوزستان و ایلام توفیق خدمت به زائران حضرت سیدالشهدا را پیدا نکردند و موکبی برپا نشد تا حسرت سال جاری در دل های عاشقان خاندان عصمت و طهارت برای همواره باقی بماند.

خون حسین به چله نشست تا دل های عاشقانش حریم ملکوتیش را طواف نمایند و بال در بال ملائک فریاد آزادی خواهی و استکبارستیزی را سر دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 23 آبان 1399 بروزرسانی: 23 آبان 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1305

به "خبرنگاران خون حسین(ع) به چله نشست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خون حسین(ع) به چله نشست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید