خبرنگاران دیوان عالی آمریکا درخواست انتخاباتی ترامپ را رد کرد

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تهران- خبرنگاران- دیوان عالی آمریکا درخواست دولت ترامپ برای لغو تمدید زمان دریافت و شمارش آرای پستی انتخابات ریاست جمهوری در ایالت کارولینای شمالی را رد کرد.

خبرنگاران دیوان عالی آمریکا درخواست انتخاباتی ترامپ را رد کرد

به گزارش تارنمای خبری هیل، مقام های ایالت کارولینا در اقدامی که به تایید دادگاه نیز رسیده بود، مهلت دریافت و معتبر بودن آرای پستی را که تاریخ مُهر ارسال آن ها تا روز سوم نوامبر (13 آبان ماه) باشد، به مدت شش روز دیگر تمدید کرد.

با این تصمیم ایالت کارولینای شمالی، آرای پستی که تا روز دوازدهم نوامبر به ستاد انتخابات این ایالت برسند، در صورتی که تاریخ مهر ارسال آن ها سوم نوامبر باشد، معتبر محسوب شده و در شمارش آرا به حساب می آیند.

این در حالی است که این اقدام دولتی محلی این ایالت که برای تطبیق با شرایط شیوع کرونا اخذ شده، به دلیل اتخاذ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سوم نوامبر، با مخالفت جمهوریخواهان کارولینای شمالی روبرو شد.

به همین دلیل دولت ترامپ با اعتراض به دیوان عالی آمریکا کوشش کرد این تصمیم را لغو کند، اما دیوان عالی با لغو این تصمیم موافقت نکرد. لازم به ذکر است ایمی کانی بارت قاضی جدید این دیوان که با جنجال فراوان از سوی ترامپ پیشنهاد شده و به تازگی به تایید سنا رسیده بود، در این رای شرکت نکرد.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا از ماه ها پیش کوشش نموده با طرح کردن احتمال تقلب گسترده در این انتخابات، اعتبار آرای پستی را زیر سوال ببرد. او بارها کوشش کرد رای گیری پستی را متوقف یا دست کم مدت اعتبار دریافت آن را به روز برگزاری انتخابات محدود کند.

انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا روز سوم نوامبر (13 آبان ماه) است، اما به دلیل شیوع کرونا، رای گیری پستی و حضوری زودهنگام در بسیاری از ایالت ها از چند هفته و چند روز پیش شروع شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 آذر 1399 بروزرسانی: 7 آذر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1335

به "خبرنگاران دیوان عالی آمریکا درخواست انتخاباتی ترامپ را رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دیوان عالی آمریکا درخواست انتخاباتی ترامپ را رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید