خبرنگاران مراقب تماس&zwnjهای از دست رفته بین&zwnjالمللی باشید

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تهران- خبرنگاران- رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا هشدار داد: شهروندان در صورت مشاهده تماس های از دست رفته بین المللی، اقدام به تماس مجدد با این شماره ها نکنند زیرا این شگرد کلاهبرداران بین المللی است.

خبرنگاران مراقب تماس&zwnjهای از دست رفته بین&zwnjالمللی باشید

به گزارش خبرنگاران از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ دوم علی محمد رجبی با بیان اینکه تماس های از دست رفته بین المللی یکی از شیوه های کلاهبرداران بین المللی است، اضافه کرد: این افراد ابتدا یک تماس کوتاه با مشترک برقرار نموده و به سرعت قطع می نمایند؛ اما تعداد زیادی از مشترکان تلفن همراه عادت دارند پس از هر تماس ناموفق، اقدام به برقراری تماس با فرد تماس گیرنده نمایند؛ به دلیل آن که این تماس ها از سرشماره های بین المللی برقرار می گردد، به محض تماس هزینه های سنگینی به مشترک ایرانی تحمیل می گردد.

وی ادامه داد: اغلب این تماس ها از کشورهایی با هزینه های بالای مخابراتی مثل آفریقاست و هدف از این تماس ها کسب درآمدهای غیرقانونی از مشترکان سایر کشورهاست.

سرهنگ رجبی با بیان اینکه این شماره ها می تواند از هر کشوری باشد و هیچ راهی برای شناخت آنها وجود ندارد، گفت: همه چیز به خود فرد بستگی دارد که آیا کنجکاوی وی باعث می گردد تا با شماره مورد نظر تماس بگیرد یا خیر؟ تماس نگرفتن با این شماره ها می تواند کلاهبرداران را در اجرای اهداف مجرمانه خود ناکام بگذارد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا بیان نمود: اگر از یک شماره بین المللی یا غیرمعمول، تماس از دست رفته داشتید، برای تماس دوباره با آن شماره وسوسه نشوید. از برقراری تماس مجدد از دست رفته شماره های بین المللی ناآشنا و نامتعارف جدا خودداری کنید، زیرا در صورت گرفتار شدن مشترک به این مشکل، پرداخت قبوض بر عهده خود اوست.

سرهنگ رجبی از کاربران درخواست کرد: توصیه های پلیس فتا را جدی گرفته و آنها را به کار ببندید تا در معرض این گونه کلاهبرداری قرار نگیرید و در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را به وسیله سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری با ما درمیان بگذارید.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1417

به "خبرنگاران مراقب تماس&zwnjهای از دست رفته بین&zwnjالمللی باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مراقب تماس&zwnjهای از دست رفته بین&zwnjالمللی باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید