در تبادل نظر با خبرنگاران مطرح شد؛ تاثیر افسردگی یکی از زوجین در زندگی زناشویی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، یک روانشناس گفت: زندگی با فرد افسرده یک زندگی پر از تعارض است و اگر این افراد برای درمان به مشاور مراجعه نکنند زندگی آن ها منجر به طلاق می گردد.

در تبادل نظر با خبرنگاران مطرح شد؛ تاثیر افسردگی یکی از زوجین در زندگی زناشویی

داود ذوالفقاری روانشناس و مشاور در مصاحبه با خبرنگار در مورد تاثیر افسردگی یکی از زوجین در زندگی زناشویی اظهار کرد: زمانی که یکی از زوجین افسرده است، زوج دیگر انتظار یک رفتار عادی را از طرف مقابل خود به هنگام خرید، مهمانی ها و رسم و رسوم های دیگر دارد.

ذوالفقاری گفت: فرد افسرده خلق منفی دارد با کوچکترین مسئله ای غمگین می گردد، گریه می نماید و زندگی با این افراد بسیار غم انگیز و ناراحت نماینده است.

وی توضیح داد: فرد افسرده گردش فکری زیادی دارد و جلوی افکار منفی خود را نمی تواند بگیرد و دائماً در گذشته منفی زندگی می نماید.

ذوالفقاری با بیان اینکه این افراد بی حال و بی انرژی هستند، اظهار کرد: اگر مرد در زندگی زناشویی دچار افسردگی باشد دیر به محل کار می رود و یا اگر زن دچار افسردگی باشد خانه ای به هم ریخته و نامرتب دارند.

ذوالفقاری اضافه نمود: این افراد به آینده خوشبین نیستند و برای برطرف چالش ها تلاشی نمی نمایند بنابر این احساس شایستگی در آن ها ایجاد نمی گردد و دائماً از زندگی خود ناراضی هستند.

این روانشناس گفت: فردی که افسردگی شدید دارد دائم به همسر خود بدبین است، پرخاشگری زیادی دارند و قهر های طولانی و ترک از خانه در این افراد بسیار دیده می گردد.

وی اعلام نمود زندگی با فرد افسرده یک زندگی پر از تعارض است اگر این افراد برای درمان مراجعه ننمایند زندگی آن ها منجر به طلاق می گردد.

انتهای پیغام /

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 1 مرداد 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 199

به "در تبادل نظر با خبرنگاران مطرح شد؛ تاثیر افسردگی یکی از زوجین در زندگی زناشویی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در تبادل نظر با خبرنگاران مطرح شد؛ تاثیر افسردگی یکی از زوجین در زندگی زناشویی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید