دستگیری 16 نفر به اتهام اخلال در نظام مالی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: کیفرخواست متهمان هزاران میلیارد ریالی به اتهام اخلال در نظام مالی کشور صادر شد.

دستگیری 16 نفر به اتهام اخلال در نظام مالی

به گزارش خبرنگاران، دادخدا سالاری با اعلام صدور کیفرخواست برای متهمان اتهام اخلال در نظام مالی کشور گفت: متهمین اقدام به ثبت و تشکیل شرکتی صوری با قالب بازرگانی کرده اند.

وی اضافه نمود: در پی جابجایی مبلغ 99 هزار میلیارد و 99 میلیون و 99 هزار و 99 ریال (یک ریال کمتر از مبلغ یکصد هزار میلیارد ریال) از وجوه نزد یکی از بانک های کشور در استان گیلان و انتقال این وجوه به یکی از بانک ها در استان کرمان جهت واریز به حساب شرکتی که به همین منظور ثبت و تشکیل شده بود، در حین انتقال وجوه به این شرکت و حیف و میل آن، این فعل از مجرمان حرفه ای از دید چشمان تیز بین و بیدار نیروهای نظارتی نظام در مجموعه اداره کل اطلاعات استان کرمان و دستگاه قضایی دور نماند.

سالاری ادامه داد: پیرو این اقدام وجوه مذکور قبل از انتقال به خارج از کشور و حیف و میل و غارت، توقیف و در یک اقدام هماهنگ سریع اطلاعاتی و قضایی با مجوزهای صادره توسط بازپرس ویژه شعبه هشتم این دادسرا کلیه متهمین و عوامل جرم را در کمتر از چند روز در استان های گیلان، قم، اصفهان و تهران و کرمان شناسایی و دستگیر شدند.

دادستان کرمان گفت: تمامی عوامل اصلی و محوری این باند پیچیده و حرفه ای شناسایی و دستگیر و وجوه تصاحب شده نیز به حساب بیت المال واریز و اعاده شد.

سالاری اضافه نمود: متهمین قبل از جابجایی وجوه مذکور اقدام به ثبت و تشکیل شرکتی صوری با قالب بازرگانی کرده تا امر جابجایی وجوه را با سهولت بیشتری انجام که خوشبختانه با اقدام به موقع و هماهنگ دستگاه قضایی و سربازان گمنام امام زمان (عج) در مجموعه اداره کل اطلاعات استان کرمان متهمین و مجرمین با وجود پیچیدگی و دقیق بودن محاسبات عملیات نتوانند حتی ریالی از این وجوه متعلق به بیت المال مسلمین را تصاحب و برداشت نمایند.

سالاری در تشریح روند کار مجرمین گفت: متهمین اصلی برای آنکه سیستم نظارتی را دور بزنند مبلغ یک ریال از مبلغ کل یکصد هزار میلیارد ریال در عملیات انتقال کسر و در نتیجه وجه انتقالی به رقم 99999999999999 رسیده است و سپس یک ریال را از حساب خودشان اضافه و سپس انتقال یکصد هزارریال میلیارد را انجام داده بودند.

دادستان عمومی و انقلاب کرمان اضافه نمود: تاکنون 16 نفر از اعضای اصلی و معاونین جرم دستگیر و به آنان اتهام اخلال در نظام مالی، اختلاس اهمال و تفریط منجر به تضییع اموال و وجوه دولتی، مشارکت در کلاهبرداری تفهیم و پس از انجام تحقیقات کامل و تکمیل پرونده در خصوص اتهامات چهارده نفر از متهمین کیفرخواست صادر و پرونده و در حال ارسال به دادگاه است و در بین متهمین مذکور بعضی از متصدیان بانکی نیز حضور دارند که با توجه به دغدغه و عزم جدی دستگاه قضایی مبنی بر برخورد قاطع با عناصر ناسالم و نفوذی در مجموعه اداری در خصوص این عناصر نیز اعمال و اجرای قانون با قاطعیت اجرا شده است.

سالاری در انتها ضمن تشکر از اقدامات دقیق، موثر، شبانه روزی و مجاهد گونه مامورین اداره کل اطلاعات استان کرمان و بازپرس پرونده در حفاظت از بیت المال مسلمین، اضافه نمود: دستگاه قضایی با تمام توان و بدون کوچکترین ملاحظه ای با متجاوزین به بیت المال و نفوذی های در بدنه اجرایی کشور برخورد قاطع و قانونی انجام خواهد داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: بروزرسانی: 7 تیر 1398 شناسه مطلب: 163

به "دستگیری 16 نفر به اتهام اخلال در نظام مالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دستگیری 16 نفر به اتهام اخلال در نظام مالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید