ده ها خودروی زرهی آمریکا از سوریه وارد عراق شدند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، خبرگزاری رسمی سوریه گفت که کاروانی مرکب از ده ها خودروی زرهی آمریکا با خروج از گذرگاه الولید سوریه وارد خاک عراق شدند.

ده ها خودروی زرهی آمریکا از سوریه وارد عراق شدند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، ده ها خودروی زرهی آمریکا امروز وارد خاک عراق شدند.

خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) اظهار داشت که کاروانی از پنجاه خودروی زرهی و تانک متعلق به نظامیان آمریکایی با عبور از گذرگاه الولید در مرز سوریه با عراق وارد خاک عراق شدند.

بر اساس این گزارش، این کاروان از پایگاه آمریکایی در نزدیکی شهر المالکیه در شمال شرق استان الحسکه حرکت نموده بود و در طول جهت خود، تحت تدابیر شدید امنیتی قرار داشت.

خروج کاروان نظامی آمریکا از سوریه در شرایطی اتفاق می افتد که تغییرات اتفاق افتاده در وزارت دفاع آمریکا و روی کار آمدن کریستوفر میلر بعنوان سرپرست پنتاگون، پیش بینی ها در مورد آغاز خروج بخش زیادی از نیروهای آمریکایی از غرب آسیا را تقویت نموده است.

کریستوفر سی. میلر روز شنبه (دیروز) در اولین پیغام خود به نظامیان آمریکایی نوشت، زمان بازگشت آن ها به خانه فرا رسیده است. در همین حال باید به انتساب دوگلاس ماکریگور بعنوان مشاور اول پنتاگون اشاره نمود که بارها خواهان خروج نیروهای آمریکایی از سوریه شده بود.

اما از سوی دیگر خروج این نیروها از سوریه، در شرایطی است که اعتراضات مردمی و عشایر به حضور اشغالگران در شمال شرق سوریه در هفته های گذشته افزایش داشته است. منابع محلی در این باره گفته اند که در شهرک الصبحه در شرق دیرالزور، ارتش آمریکا و عناصر قسد، وارد شهرک شده و تمامی مبادی خروجی و ورودی را بسته و آغاز به بازداشت تعدادی زیادی از اهالی نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 26 آذر 1399 بروزرسانی: 26 آذر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1373

به "ده ها خودروی زرهی آمریکا از سوریه وارد عراق شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ده ها خودروی زرهی آمریکا از سوریه وارد عراق شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید