سامانه شاد قیمت گوشی هوشمند را بالا برد، انتظار کاهش قیمت طی 2 هفته آینده

به گزارش مجله کوروش بزرگ، در روزهای اخیر همزمان با راه اندازی سامانه شاد تقاضا برای گوشی همراه هوشمند در بازار افزایش چشم گیری داشته است.

سامانه شاد قیمت گوشی هوشمند را بالا برد، انتظار کاهش قیمت طی 2 هفته آینده

به گزارش گروه مالی مجله کوروش بزرگ، بازار موبایل کشور با افزایش ناگهانی تقاضا و تاحدودی کاهش عرضه به دلایل مختلف با عدم توازن جدی روبرو شده است. این موضوع تا حد زیادی باعث افزایش قیمت انواع گوشی تلفن همراه شده است.

بعد از شیوع کرونا، عملاً فرایند واردات این کالا به کشور با توجه به عدم فعالیت کشورهای صادرکننده با مشکل جدی رو به رو شد. این درحالی است که با تعطیل شدن مدارس سیستم آموزشی کشور به سمت استفاده پر سرعت از فضای مجازی و سامانه شاد حرکت کرد که همین موضوع افزایش شدید تقاضا در بازار تلفن همراه کشور را در پی داشت.

تصویر زیر مربوط به روز گذشته در یکی از پاساژهای عمده فروشی تلفن همراه است که ازدحام شدید کسبه برای خرید اقلام مختلف مربوط حوزه تلفن همراه کاملاً تعیین است.

به هر ترتیب با افزایش تقاضا و کاهش عرضه به دلایل یاد شده هم اکنون فرایند عرضه و تقاضا در بازار به هم خورده و به همین جهت شاهد رشد چشم گیر قیمتها در بازار هستیم.

این درحالی است که پیگیریها از مقامات مرتبط در این بخش نشان می دهد، طی دو هفته آینده با فعالیت مجدد کشورهای صادرات کننده به خصوص امارات و افزایش عرضه در بازار داخلی می توان انتظار کاهش نسبی قیمتها را داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1028

به "سامانه شاد قیمت گوشی هوشمند را بالا برد، انتظار کاهش قیمت طی 2 هفته آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه شاد قیمت گوشی هوشمند را بالا برد، انتظار کاهش قیمت طی 2 هفته آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید