سند مهم نجابت شورای نگهبان از نگاه شریعتمداری!

به گزارش مجله کوروش بزرگ، خبرنگاران: حسین شریعتمداری فعال سیاسی اصولگرا با نگارش یادداشتی در کیهان به دفاع از عملکرد شورای نگهبان پرداختو

سند مهم نجابت شورای نگهبان از نگاه شریعتمداری!

به گزارش خبرنگاران مدیرمسئول کیهان در این باره نوشت: این روزها و بعد از اعلام اسامی نامزدهای احراز صلاحیت شده، بعضی از اصلاح طلبان با اشاره تلویحی به عدم احراز صلاحیت شماری از نامزدهای این جبهه و مخصوصاً آقای جهانگیری، می گویند و می نویسند اصلاح طلبان به جای بیانیه دادن باید ممنون شورای نگهبان هم باشند چون نامزدهایشان رای نداشتند و یا شورای نگهبان با عدم تایید صلاحیت نامزدهای اصلاح طلب بزرگترین خدمت را به اصلاح طلبان نموده است !

اظهارات این عده اگرچه با طعنه و کنایه همراه است و تشکر آنها از شورای نگهبان سمت و سوی اعتراض به این نهاد برجسته نظام را دارد ولی با قاطعیت و بدون کمترین تردید می توان گفت که شورای محترم نگهبان با اعلام عدم احراز صلاحیت شماری از نامزدهای جبهه اصلاحات، خدمت بزرگی به این جبهه نموده است و در این ماجرا نه فقط از تعهد و پایبندی این شورا به قانون خبر داده است بلکه اوج نجابت خود را نیز به نمایش گذارده است.

چرا؟ بخوانید !

اصلاح طلبان به وضوح می دانند که نامزدهای نشان دار و احراز صلاحیت نشده آنها به علت ناکارآمدی، نابلدی، مشکل آفرینی و فشارهای فراوان و طاقت فرسایی که مخصوصاً طی 8 سال اخیر به ملت تحمیل نموده اند و کارنامه غیر قابل قبولی که از خود بر جای نهاده اند، کمترین شانسی برای موفقیت و کسب آرای مردم را نداشته و ندارند و از این روی در صورت احراز صلاحیت از سوی شورای نگهبان، به یقین از سوی مردم طرد می شدند. این نکته با مروری هرچند گذرا به کارنامه 8 ساله اصلاح طلبان و مشاهده مسائل فراوانی که به بار آورده اند، نظیر تورم 40 درصدی و بی سابقه، بیکاری، تعطیلی کارخانه ها و مراکز فراوری، گرانی افسار گسیخته، مفاسد مالی، کاهش سقوط گونه ارزش پول ملی، افزایش فاصله طبقاتی، هفت برابر شدن قیمت مسکن و اجاره بها، تحمیل فاجعه برجام به ملت و نظام و ... به آسانی قابل درک است. بارزترین سند در این زمینه کوشش محسوس و آشکار جناب آقای همتی - نامزد کنونی جبهه مشترک اصلاحات و کارگزاران و تدبیر و امید- برای فاصله گذاری با دولت است و اصرار ایشان که اگرچه از مسئولان بلند پایه دولت بوده ولی با بسیاری از مواضع و عملکرد آن همراه نبوده و فاصله داشته است! چرا ؟!

اگر کارنامه دولت قابل دفاع باشد، جناب همتی باید به حضور خود در دولت افتخار نمایند و نه آنکه اصرار بر فاصله گذاری با دولت داشته باشند !

اکنون جای این سؤال است که آیا موارد فوق از دید و نگاه شورای نگهبان پنهان بوده است؟ پاسخ این پرسش به یقین منفی است. چرا که شورای نگهبان از هر شخصیت حقیقی و یا نهاد و مرکز حقوقی دیگری مطلع تر و با اطلاع تر از موارد یاد شده است و به وضوح می دانسته که نامزدهای مورد اشاره جبهه اصلاحات که صلاحیت آنها احراز نشده است در صورت احراز صلاحیت نیز، با رای و اقبال مردم رو به رو نخواهند شد.

حالا وقت نتیجه گیری از این وجیزه است و آن، اینکه اگر اعضای شورای نگهبان از ایمان پایدار، تقوای فراوان و نجابت مثال زدنی برخوردار نبودند و چنانچه خدای نخواسته به این یا آن جناح سیاسی وابسته بودند، باید صلاحیت چند نامزد مورد اشاره را تائید می کردند تا از سوی مردم رد شوند.

آیا غیر از این است؟ و آیا برای نامزدهای یادشده، طرد از سوی مردم، از عدم احراز صلاحیت - که به معنای عدم صلاحیت هم نیست- ناگوارتر نبود ؟!

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 30 خرداد 1400 بروزرسانی: 30 خرداد 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1716

به "سند مهم نجابت شورای نگهبان از نگاه شریعتمداری!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سند مهم نجابت شورای نگهبان از نگاه شریعتمداری!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید