ضرب الاجل روسیه به دیپلمات بلغاری برای ترک مسکو

به گزارش مجله کوروش بزرگ، خبرنگاران : وزارت خارجه روسیه بیان کرد، به دستیار وابسته نظامی سفارت بلغارستان در مسکو 72 ساعت فرصت داده تا این کشور را ترک کند.

ضرب الاجل روسیه به دیپلمات بلغاری برای ترک مسکو

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک گفت، وزارت خارجه روسیه گفت، آتاناس کریستین، سفیر بلغاری 28 دسامبر به وزارت خارجه احضار شد به طوری که یادداشتی از سوی وزارتخانه تقدیم او شد مبنی بر این که میتکو بوریسوف، دستار وابسته نظامی سفارت بلغارستان در مسکو عنصر نامطلوب شناخته شده و باید افسر مذکور ظرف 72 ساعت کشور روسیه را ترک کند.

این وزارتخانه اضافه کرد: این گام از جانب روسیه در واکنش به تصمیم غیرقابل توجیه بلغارستان درباره اخراج وابسته نظامی، هوایی و دریایی سفارت روسیه در صوفیا در ماه دسامبر است.

سفارت روسیه در صوفیا نیز گفت، اخراج غیرقابل توجیه دیپلمات روس از سوی بلغارستان هیچ کمکی به تقویت مذاکرات نمی کند و روسیه حق پاسخ گویی را برای خود محفوظ می داند.

در بیانیه سفارت روسیه در فیسبوک نیز آمده است: وزارت خارجه جمهوری بلغارستان 18 دسامبر وابسته نظامی، دریایی و هوایی سفارت روسیه در بلغارستان را عنصر نامطلوب خواند. اخراج غیرقابل توجیه رئیس دفتر نمایندگی وزارت دفاع روسیه هیچ کمکی به تقویت مذاکرات بین دو کشور در زمینه دفاعی و نیز تقویت ثبات در منطقه دریای سیاه نمی کند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1471

به "ضرب الاجل روسیه به دیپلمات بلغاری برای ترک مسکو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرب الاجل روسیه به دیپلمات بلغاری برای ترک مسکو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید