ضرورت تشکیل تیم های بین المللی امداد و نجات

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تهران (پانا) - معاون عملیات سازمان امداد و نجات هلال احمر در نشست سازمان دهی تیم های بازپیوند خانواده و داوطلبی در این سازمان، بر ضرورت تشکیل تیم های بین المللی امداد تاکید نمود.

ضرورت تشکیل تیم های بین المللی امداد و نجات

به گزارش سازمان امدادونجات، محمدباقر محمدی گفت: این نشست با حضور سرپرست معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه و قائم مقام سازمان داوطلبان برگزار گردید. در این نشست بر ضرورت تشکیل تیم های بین المللی و مشارکت حداکثری بین سازمانی برای مدیریت حوادث و سوانح توسط هلال احمر با موضوع سازمان امدادونجات تاکید شد.

وی از برگزاری نشست سازمان دهی تیم های بازپیوند خانواده و داوطلبی در سازمان امدادونجات اطلاع داد و اضافه نمود: در نهایت پس از بحث و گفتگو حاضران در جلسه مقرر شد صورت جلسه مربوطه توسط کارشناسان سازمان امدادونجات تهیه و تدوین و به منظور دریافت استراتژی های کتبی هر سه حوزه مکاتبه گردد.

معاون عملیات سازمان امدادونجات ادامه داد: همچنین قرار شد سازمان داوطلبان و معاونت امور بین الملل ضمن ارائه استراتژی های هر واحد به صورت کتبی نسبت به معرفی نماینده تام الاختیار برای تشکیل جلسات اصلاح دستورالعمل اقدام نمایند.

وی بیان کرد: نمایندگان معرفی شده از سوی حوزه ها در اسرع وقت نسبت به بازنگری دستورالعمل ابلاغی اقدام و ویرایش جدید را برای ابلاغ از سوی دبیرکل هلال احمر ارسال خواهند کرد.

محمدی گفت: سازمان داوطلبان پس از تدوین دستورالعمل مربوطه، رابطین استانی را به منظور تشکیل تیم های بازپیوند در سراسر کشور معین و به آن ها آموزش های لازم را ارائه خواهد داد.

معاون عملیات سازمان امدادونجات افزود: نرم افزارهای موجود در مورد بازپیوند خانواده توسط سازمان امدادونجات و با همکاری امور بین الملل آنالیز و به منظور تهیه سامانه تخصصی در جمعیت هلال احمر اقدام می گردد. همچنین پیش بینی و پیگیری تامین منابع اقتصادی مورد احتیاج برای راه اندازی تیم ها و سامانه مربوط به آن توسط هر سه حوزه پیگیری خواهد شد.

در این جلسه منصوره باقری، سرپرست معاونت امور بین الملل و حقوق بشردوستانه هلال احمر ضمن تشریح سوابق تشکیل تیم های بازپیوند بر ضرورت معین استراتژی بین سازمانی و بازنگری دستورالعمل تاکید نمود.

وحید شفیعی، قائم مقام سازمان داوطلبان نیز در مورد اقدامات سازمان داوطلبان مبنی بر راه اندازی تیم های بازپیوند به ویژه در زمان راه پیمایی اربعین حسینی و نقاط قوت و ضعف آن مواردی را بیان کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1391

به "ضرورت تشکیل تیم های بین المللی امداد و نجات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت تشکیل تیم های بین المللی امداد و نجات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید