فینالیست های بوکر 2019 معرفی شدند

جایزه بوکر 2019 اسامی فینالیست های خود را اعلام کرد.

فینالیست های بوکر 2019 معرفی شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بوک سلر، 6 فینالیست رقابت بوکر 2019 شناخته شدند.

در این فهرست الیف شافاک نویسنده ترکیه با رمان 10 دقیقه و 38 ثانیه در این دنیای عجیب و مارگارت آتوود کانادایی با ادامه داستان سرگذشت ندیمه که با عنوان وصیت ها منتشر می شود، از جمله این فینالیست ها هستند.

اردک ها، نیوبری پورت نوشته لوسی المان، دختر، زن، دیگر نوشته برناردین اواریستو، کیشوت نوشته سلمان رشدی و ارکستری از اقلیت ها نوشته چیگوزی اوبیاما دیگر فینالیست های رقابت امسال هستند.

امسال 4 تن از نویسندگان راه یافته به فهرست 6 نفره نهایی را نویسندگان زن تشکیل داده ائد.

پیتر فلورانس رئیس هیأت داوران از رقابت امسال به عنوان فوق العاده ترین سال برای شرکت کنندگان یاد کرد و گفت طیف متنوعی از سلیقه ها به این رقابت راه یافته اند.

این فهرست صبح امروز (سه شنبه) اعلام شد که از میان فهرست اولیه شامل نام 13 کتاب، اسامی نهایی اعلام شد.

امسال از بررسی 151 رمان که در بریتانیا و ایرلند در فاصله یکم اکتبر 2018 تا 30 سپتامبر 2019 منتشر شده اند، این فینالیست ها انتخاب شده اند.

این جایزه از سال 1969 کار خود را شروع کرده و بر روی هر نویسنده از هر ملیتی که به زبان انگلیسی بنویسد و اثرش در بریتانیا یا ایرلند منتشر شده باشد، گشوده است.

در وصیت ها مارگارت آتوود به ادامه سرگذشت ندیمه پرداخته است. این کتاب که هفته آینده منتشر می شود، 15 سال پس از اتمام داستان سرگذشت ندیمه را دنبال می کند.

آتوود یک بار برای آدمکش کور بوکر را دریافت کرده است.

برنده بوکر امسال 14 اکتبر (22 مهر) معرفی می شود. سال پیش شیرفروش نوشته آنا برنز پیروز به کسب این جایزه 50 هزار پوندی شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 13 مهر 1398 شناسه مطلب: 313

به "فینالیست های بوکر 2019 معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فینالیست های بوکر 2019 معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید