قصر دیکتاتور رومانی جاذبه تازه گردشگری

شاید نیکلای چائوشسکو، برای بسیاری از نسل قدیم تر ایرانی ها آشنا باشد. در اخبار چهره وی را دیده باشند. نحوه سرنگون شدن این دیکتاتور در سال های ابتدایی دهه 70 شمسی برای بسیاری از ایرانیان شگفت آور بود. از این رو در حافظه تاریخی ایرانی ها همیشه نام رومانی و چائوشسکو ماندگار شده است.

قصر دیکتاتور رومانی جاذبه تازه گردشگری

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

این روز ها خبر می رسد که قصر این دیکناتور در رومانی به جاذبه جدید گردشگری رومانی تبدیل شده است. قصر چائوشسکو در زمان خودش یکی ابر سازه معماری بود. برای ساختن این قصر میلیون ها دلار هزینه شده بود. در حالی که بسیاری از مردم رومانی در فقر و تنگدستی به سر می بردند این دکتاتور برای خود یک قصر رویایی ساخته بود.

این قصر در زمینی به مساحت 14 هزار متر مربع شاخته شده است. به کاخ بهاره شهرت دارد در حومه بخارست، پایتخت رومانی واقع شده و به مدت 25 سال محل زندگی چائوشسکو و همسرش بوده است.این کاخ در سال 1989 میلادی در پی قیام مردمی علیه دیکتاتوری چائوشسکو توسط انقلابیون مصادره شد و قرار است به زودی تبدیل به یک جاذبه گردشگری گردد.

پیش از این نیز محل اعدام انقلابی این دکتاتور و همسرش در یک یاز پادگان های اطراف بخارست نیز به یک جاذبه گردشگری درامد زا تدبیل شده بود که هزاران گردشگر در قالب تور ویژه از یک پادگان نظامی در حومه بخارست که دیکتاتور رومانی و همسرش در در 25 دسامبر 1989 آن اعدام شدند، دیدن می نمایند.

نویسنده: فواد شمس

منبع: لست سکند
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 8 بهمن 1398 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 646

به "قصر دیکتاتور رومانی جاذبه تازه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قصر دیکتاتور رومانی جاذبه تازه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید