ماکرون در دیدار با جانسون: از موضع خود درباره مرزهای ایرلند کوتاه نمی آییم

به گزارش مجله کوروش بزرگ، ماکرون در حالی که در کاخ الیزه میزبان نخست وزیر انگلیس بود، توافق با این کشور برای اجرای برگزیت را منوط به حفظ شروط مربوط به مرزهای ایرلند شمالی دانست.

ماکرون در دیدار با جانسون: از موضع خود درباره مرزهای ایرلند کوتاه نمی آییم

به گزارش گروه بین الملل مجله کوروش بزرگ، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در دیدار با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس گفت شروط مربوط به مرزهای ایرلند باید در توافق نامه خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا قید گردد.

به نوشته روزنامه گاردین، ماکرون که پنجشنبه شب در کاخ الیزه میزبان جانسون بود، شروط ترتیبات پشتیبان درخصوص مرزهای ایرلند را غیرقابل اجتناب مطرح کرد.

ماکرون با تأکید بر سخنان آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، گفت اتحادیه اروپا خواهان شفافیت در پیشنهادات لندن است که باید ظرف یک ماه آینده به بروکسل ارائه گردد. همچنین زمان در حال گذر است و یافتن راه چاره در دقیقه آخر امری غیرممکن است.

ماکرون اضافه نمود: اگر بین هر دو طرف حسن نیت وجود داشته باشد، باید در کنار یکدیگر بتوانیم ظرف 30 روز به چیزی مدبرانه دست یابیم. ما باید از این ماه بهترین بهره را ببریم.

رئیس جمهور فرانسه گفت، هرگونه پیشنهاد جدید درخصوص مسئله مرز های ایرلند شمالی باید در چارچوب توافق خروج قبلی که مورد تأیید اتحادیه اروپا قرار گرفته است باشد.

مرکل نیز روز سه شنبه تأکید کرد ضرب الأجل 30 روزه ای به انگلیس نمی دهد اما هشدار داد زمان کوتاهی برای به نتیجه رساندن توافق باقی مانده است.

بوریس جانسون تأکید دارد کشورش باید تا 31 اکتبر (9 آبان) از اتحادیه اروپا خارج گردد. اما دولت او و ترزا می نخست وزیر قبلی انگلیس، در تصویب توافق با بروکسل برای نحوه اجرای برگزیت ناکام بوده اند.

در مورد خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون حصول توافق، این کشور با بحران های گسترده سیاسی و مالی روبرو خواهد شد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 350

به "ماکرون در دیدار با جانسون: از موضع خود درباره مرزهای ایرلند کوتاه نمی آییم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماکرون در دیدار با جانسون: از موضع خود درباره مرزهای ایرلند کوتاه نمی آییم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید