نائب رئیس کمیسیون عمران: وزارت راه و شهرسازی باید تفکیک شود

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تهران (پانا) - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت وزارت راه و شهرسازی باید تفکیک شود، زیرا این وزارتخانه در شرایط کنونی وظایف سنگینی را بر عهده دارد، ازاین رو تفکیک دو حوزه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی می تواند به پیگیری تخصصی تر و دقیق تر برنامه ها و امور کمک کند.

نائب رئیس کمیسیون عمران: وزارت راه و شهرسازی باید تفکیک شود

به گزارش روابط عمومی مجلس، کمال علی پور خنکداری نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به پیشنهاد کانون سراسری انبوه سازان برای تفکیک وزارت راه و شهرسازی جهت مدیریت درست بازار مسکن، گفت: وزارت راه و شهرسازی در گذشته مجزا بوده و هر کدام از وزارتخانه ها به وظایف ذاتی و قانونی خود می پرداختند، اما با توجه به سیاست های کوچک سازی بدنه دولت، دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی ادغام شده و وزارت راه و شهرسازی تشکیل شد.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظر من تفکیک وزارتخانه مذکور و تشکیل دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی می تواند به مدیریت صحیح تر و تقویت این دو حوزه کمک شایانی کند، زیرا در چند سال اخیر به خاطر ادغام دو وزارتخانه مذکور، برخی مسئولیت ها مانند تولید مسکن پیگیری کامل نشد.

وی گفت: از طرف دیگر این موضوع مطرح می شود که افزایش قیمت مسکن به دلیل تشکیل وزارت راه و شهرسازی بوده است، اما به نظر من این دو موضوع هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند، بلکه گرانی مسکن نشأت گرفته از سیاست های وزیر پیشین راه و شهرسازی است، زیرا وی اعتقادی به ورود دولت برای تولید انبوه مسکن نداشت.

علی پور خنکداری ادامه داد: از نگاه من وزارت راه و شهرسازی باید تفکیک شود، زیرا این وزارتخانه در شرایط کنونی وظایف سنگینی را بر عهده دارد، ازاین رو تفکیک دو حوزه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی می.تواند به پیگیری تخصصی تر و دقیق تر برنامه ها و امور کمک کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: پیگیری اجرای طرح آمایش سرزمینی یکی ازوظایف اصلی وزارت مسکن است که تا به امروز به آن به درستی توجه نشده است، از طرف دیگر در سال های اخیر شورای عالی مسکن تشکیل نشده، این در حالی است این شورا نقش اساسی در مدیریت بازار مسکن دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1321

به "نائب رئیس کمیسیون عمران: وزارت راه و شهرسازی باید تفکیک شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نائب رئیس کمیسیون عمران: وزارت راه و شهرسازی باید تفکیک شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید