نام هیلی و ایوانکا ترامپ در بین نامزدهای احتمالی برای ریاست بانک جهانی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، ایسنا نوشت: سفیر پیشین آمریکا در سازمان ملل و دختر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در میان نامزدهای احتمالی آمریکا برای جایگزینی، جیم یونگ کیم، رئیس کنونی بانک جهانی هستند.

نام هیلی و ایوانکا ترامپ در بین نامزدهای احتمالی برای ریاست بانک جهانی

جیم یونگ کیم چند روز گذشته به طور ناگهانی بیان کرد که می خواهد از این سمت کناره گیری کند. این در حالی است که هنوز بیش از سه سال به انتها دومین دوره ریاست او باقی مانده است.

خبرگزاری فرانسه گزارش می دهد، همچنین علاوه بر ایوانکا ترامپ و نیکی هیلی، معاون امور بین الملل وزارت خزانه داری و همچنین رئیس آژانس توسعه بین الملل آمریکا کاندیداهای احتمالی برای ریاست بانک جهانی هستند.

هنوز وزارت خزانه داری در این باره اظهار نظری ننموده است و همچنین سخنگوی بانک جهانی اعلام نموده است که پیشنهادات قابل توجهی دریافت شده است.

وی ادامه داد: ما هنوز در مرحله بازبینی داخلی برای انتخاب نامزد آمریکا هستیم. ما به دنبال مشورت با فرمانداران برای مشخص رهبر جدید هستیم.

تحت یک توافق نانوشته آمریکا که بیشترین سهام را در بانک جهانی دارد، همیشه از زمان جنگ جهانی دوم رهبر این بانک را مشخص نموده است.

همچنین بانک جهانی روز پنجشنبه بیان کرد که نامزدهای احتمالی برای رهبری جدید را اوایل ماه آینده دریافت نموده و جایگزینی کیم را در اواسط ماه آوریل اعلام خواهد نمود.

بر اساس اعلام بانک جهانی روند انتخاب رئیس این بانک به صورت باز، روشن و شفاف انتخاب خواهد شد.

52310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 خرداد 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 123

به "نام هیلی و ایوانکا ترامپ در بین نامزدهای احتمالی برای ریاست بانک جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نام هیلی و ایوانکا ترامپ در بین نامزدهای احتمالی برای ریاست بانک جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید