نقش مهم مشارکت همگانی در حفظ و احیای عرصه های طبیعی

به گزارش مجله کوروش بزرگ، رئیس گروه مشارکت های مردمی دفتر آموزش، ترویج و مشارکت های مردمی سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به اهمیت و نقش همیاران طبیعت و مشارکت های مردمی در پیشبرد فعالیت های منابع طبیعی اشاره و اظهارکرد: با توجه به پراکندگی و وسعت زیاد عرصه های منابع طبیعی، سازمان جنگل ها به تنهایی قادر به حفظ و احیای این عرصه ها نیست و این امر مستلزم مشارکت همگانی است.

نقش مهم مشارکت همگانی در حفظ و احیای عرصه های طبیعی

به گزارش خبرنگاران فرهاد گودرزی در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی تبیین فعالیت های آموزشی، ترویجی و مشارکتی امسال اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران خاطر نشان کرد: از آنجائی که فعالیت های منابع طبیعی بدون مشارکت مردم محقق نخواهد شد، طرح همیاران طبیعت و جلب مشارکت های مردمی با هدف تحقق بخشیدن به امر مشارکت همگانی در پیشبرد اقدامات مرتبط با منابع طبیعی در دستور کار جدی سازمان جنگل ها و ادارات کل منابع طبیعی سراسر کشور واقع شده است.

وی اضافه نمود: همیاران طبیعت افرادی هستند که به صورت انفرادی یا گروهی سازمان جنگل ها را در پیشبرد اهداف ترویج فرهنگ منابع طبیعی و جلب مشارکت مردم در امور حفاظت، احیا، توسعه و بهره برداری صحیح از منابع طبیعی کمک می نمایند.

به گزارش اداره منابع طبیعی استان تهران همیاران طبیعت در قالب سه بخش همیار طبیعت مروج، محافظ و دانش آموز با مجموعه منابع طبیعی همکاری مستمر دارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 آبان 1399 بروزرسانی: 7 آبان 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1271

به "نقش مهم مشارکت همگانی در حفظ و احیای عرصه های طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش مهم مشارکت همگانی در حفظ و احیای عرصه های طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید