هشدار؛ تعرفه برق در این ساعات دو برابر محاسبه می شود!

به گزارش مجله کوروش بزرگ، خبرنگاران : مدیرکل روابط بین الملل توانیر در خصوص اینکه مصرف برق در چه ساعاتی دو برابر محاسبه می شود، توضیحاتی را ارائه داد.

هشدار؛ تعرفه برق در این ساعات دو برابر محاسبه می شود!

به گزارش ، ابوذر صالحی مدیرکل روابط بین الملل توانیر در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به ساعات اوج مصرف گفت: ساعت اوج مصرف از ساعت 13 آغاز می شود و تا ساعت 17 ادامه دارد.

او ادامه داد: با توجه به گرمای زودرس هوا ما از ساعت 12 ظهر هم دچار کمبود برق خواهیم شد، ولی برای رفاه حال مشترکان ما از ساعت 13 تا 17 را اوج مصرف اعلام کرده ایم و باید مشترکان به این نکته توجه داشته باشند که در این ساعات از وسایل پرمصرف همانند ظرفشویی، کولر، جاروبرقی و غیره استفاده نکنند؛ چراکه در این ساعات صنایع، چاه های کشاورزی و اداره ها در حال استفاده از برق هستند.

مدیرکل روابط بین الملل توانیر شرح داد: مشترکان توجه داشته باشند که مصرف برق در ساعات اوج مصرف به بالاترین رقم خود خواهد رسید به طوری که در این ساعات نحوه محاسبه برق 2.5 برابر است، ولی در ساعات شب مانند 12 شب تا 6 صبح تعرفه برق مشمول تخفیف هم می شود.

صالحی گفت: مشترکان در این ساعت ها از به کارگیری لوازم پرمصرف خودداری کرده و استفاده از این وسایل را به ساعت های سرانجامیی شب یا صبح ها منتقل کنند و به این ترتیب هزینه های خود را کاهش دهند.

او اضافه کرد: مردم می توانند از نور روز به جای نور لامپ ها بیشتر استفاده و لامپ های اضافه را به خصوص در این ساعت ها خاموش کنند.

مدیرکل روابط بین الملل توانیر در سرانجام استفاده از دور کُند کولر های آبی در ساعت اوج مصرف و تنظیم دمای کولر های گازی بر روی دمای آسایش را از راهکار های دیگر در مدیریت مصرف در ساعت های اوج مصرف برشمرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1733

به "هشدار؛ تعرفه برق در این ساعات دو برابر محاسبه می شود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار؛ تعرفه برق در این ساعات دو برابر محاسبه می شود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید