وادا: روسیه نمی تواند در جام جهانی 2022 شرکت کند، دومای روسیه: فیفا تصمیم گیرنده است نه وادا

به گزارش مجله کوروش بزرگ، مجلس دولتی دومای روسیه به خبر غیررسمی آژانس جهانی ضددوپینگ درباره عدم امکان مشارکت تیم ملی فوتبال این کشور در جام جهانی 2022 واکنش نشان داد.

وادا: روسیه نمی تواند در جام جهانی 2022 شرکت کند، دومای روسیه: فیفا تصمیم گیرنده است نه وادا

به گزارش مجله کوروش بزرگ و به نقل از خبرگزاری ریانووستی روسیه، شبکه عرب زبان بین اسپورت مدعی است که تیم ملی فوتبال روسیه با تصمیم کمیته اجرایی آژانس جهانی ضددوپینگ (WADA) حق شرکت در جام جهانی 2022 را نخواهد داشت. یوناتان تایلور، رئیس کمیته انطباق قوانین وادا نیز تأیید کرد تیم ملی فوتبال روسیه در صورت راهیابی به جام جهانی 2022 باید با پرچم بی طرف در رقابت ها حضور یابد.

نایب رئیس مجلس دولتی دومای روسیه نیز در واکنش به خبرهای انتشار یافته گفت: طبق قوانین حضور یا عدم حضور تیم ملی فوتبال یک کشور در جام جهانی در حیطه اختیارات فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) است. آژانس جهانی ضددوپینگ نمی تواند دخالتی درباره این موضوع داشته باشد. هر فدراسیون جهانی این حق را دارد که توصیه های وادا را نپذیرد.

کمیته اجرایی آژانس جهانی ضددوپینگ روز 9 دسامبر 2019 محرومیتی چهار ساله علیه روسیه اتخاذ کرد. براساس این تصمیم روسیه از میزبانی و شرکت در رقابت های المپیک، پارالمپیک و رقابت های جهانی رشته های ورزشی مختلف محروم شده است. ورزشکاران مجاز روسی نیز برای شرکت در رقابت های المپیک و جهانی بدون پرچم و سرود ملی به میدان خواهند رفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 4 فروردین 1399 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 789

به "وادا: روسیه نمی تواند در جام جهانی 2022 شرکت کند، دومای روسیه: فیفا تصمیم گیرنده است نه وادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وادا: روسیه نمی تواند در جام جهانی 2022 شرکت کند، دومای روسیه: فیفا تصمیم گیرنده است نه وادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید