واکنش عضو شورای شهر تهران به ابطال انتخابات شورایاری ها

به گزارش مجله کوروش بزرگ، الویری نسبت به رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر غیرقانونی بودن انتخابات شورایاری ها و ابطال آن واکنش نشان داد.

واکنش عضو شورای شهر تهران به ابطال انتخابات شورایاری ها

مرتضی الویری عضو شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار ، در واکنش به رأی دیوان عدالت اداری مبنی بر غیر قانونی بودن انتخابات شورایاری ها گفت: از نظر کارشناسی و مصلحت اندیشی به شدت مخالف ابطال انتخابات شورایاری ها هستم.

الویری گفت: شورایاری ها چشم و گوش مردم هستند و این موضوع در کلانشهر ها بیشتر خود را نشان می دهد، زیرا شورای شهر یک کلانشهری مانند تهران با 10 میلیون جمعیت، نمی تواند با 21 نفر عضو با مردم در ارتباط باشد.

او ادامه داد: شورایاری ها هستند که می توانند کمبود در ارتباط گیری بین مردم و مدیریت شهری را جبران کنند و امیدوارم در طرح قانونی که در اصلاح قانون شوراها، شورای عالی استان ها به مجلس فرستاده است شورایاری ها بتوانند جایگاه قانونی خود را پیدا کنند.

عضو شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که با توجه به غیر قانونی اعلام شدن انتخابات شورایاری ها تکلیف هزینه کرد میلیاردی مدیریت شهری در دور پنجم این انتخابات چه می شود؟ افزود: هزینه کرد برای انتخابات شورایاری ها مصوبه شورای شهر تهران بود که در چهار دوره گذشته نیز این انتخابات و هزینه کرد آن اجرا شده بود.

الویری ادامه داد: در بودجه 30 هزار میلیارد تومانی شهرداری تهران هزینه کرد 18 میلیارد تومانی در مقابل منفعت شورایاری ها برای مدیریت شهری رقمی نیست.

  • واکنش عضو شورای شهر به رای ابطال انتخابات شورایاری ها

  • لزوم تعیین تکلیف پل خاوران در شهرداری تهران

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1170

به "واکنش عضو شورای شهر تهران به ابطال انتخابات شورایاری ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش عضو شورای شهر تهران به ابطال انتخابات شورایاری ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید