وزیر خارجه آلمان در راه ایران؛ واشنگتن نگران است

مهر نوشت: یک روزنامه آلمانی در آستانه سفر وزیر خارجه این کشور به تهران با هدف دیدار و گفتگو درباره توافق هسته ای ایران نوشت: آمریکا نگران سفر وزیر خارجه آلمان به ایران با هدف حفظ توافق هسته ای است.

وزیر خارجه آلمان در راه ایران؛ واشنگتن نگران است

روزنامه مرکور در یادداشتی با اشاره به سفر هایکو ماس وزیر خارجه آلمان به ایران نوشت: ماس پس از دو سال و نیم نخستین وزیر خارجه آلمان است که به ایران سفر می کند. گرچه در برنامه های اعلام شده از سوی وزارت خارجه آلمان به این نکته اشاره نشده که تنها موضوع قابل بحث میان وزیر آلمانی و مقامات ایران توافق هسته ای باشد، اما شواهد و اخبار حکایت از این دارد که مهمترین گفتگوی دو طرف حفظ توافق هسته ای ایران باشد.

در ادامه این یادداشت آمده است: وزیر خارجه آلمان در حالی راهی سفر به ایران می شود که از مدت ها پیش حدس هایی برای این سفر به راه افتاده بود. آلمان از جمله کشورهای اروپایی است که علاوه بر اصرار به حفظ توافق هسته ای ایران، آن را عامل مهمی برای امنیت و ثبات نه تنها در خاورمیانه بلکه برای اروپا می داند.

مرکور با اشاره به خروج یکجانبه آمریکا از توافق هسته ای ایران نوشت: واشنگتن به طور یکجانبه از توافق هسته ای خارج شده و از آن زمان سعی دارد تا کشورهای امضا کننده این توافق هم همین راستا را طی کنند، در حالی که اروپا با جدیت خواهان تداوم این توافق است. اکنون که قرار است وزیر خارجه آلمان به ایران سفر کند، آمریکا بیش از هر زمان دیگری نگران این توافق است. سفر وزیر خارجه آلمان به تهران و گفتگوهای احتمالی درباره روابط ایران- اروپا و بقای توافق هسته ای این روزها به شدت واشنگتن را نگران کرده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: بروزرسانی: 9 مرداد 1398 شناسه مطلب: 213

به "وزیر خارجه آلمان در راه ایران؛ واشنگتن نگران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه آلمان در راه ایران؛ واشنگتن نگران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید