پامپئو: تحریم های ما به تنهایی علیه ایران اثرگذار بوده اند

به گزارش مجله کوروش بزرگ، وزیر امور خارجه آمریکا امروز دوشنبه (7 مرداد/29 جولای) در باشگاه مالی واشنگتن مدعی شد که تحریم های یکجانبه کشورش علیه ایران اثرگذار بوده است.

پامپئو: تحریم های ما به تنهایی علیه ایران اثرگذار بوده اند

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل مجله کوروش بزرگ، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا امروز دوشنبه (7 مرداد/29 جولای) در باشگاه مالی واشنگتن مدعی شد که تحریم های یکجانبه کشورش علیه ایران اثرگذار بوده است.

او گفت که هنگام شروع تحریم ها علیه ایران بعضی از کارشناسان معتقد بوده اند که تحریم های آمریکا به تنهایی علیه ایران اثرگذار نخواهند بود. او گفت معین شد که چنین نیست و تحریم های آمریکا به تنهایی کارساز بوده اند. پامپئو مدعی شد این تحریم ها توانسته اند 95 درصد از فروش نفت خام توسط ایران را کاهش دهند.

پامپئو در بخش دیگری از اظهاراتش، در واکنش به گزارش هایی که از اختلافات میان آمریکا و متحدان این کشور در مورد ایران خبر می دهند مدعی شد آمریکا در حال همکاری با انگلیس برای حل و فصل مسائل مربوط به توقیف نفتکش تحت پرچم انگلیس از سوی ایران است. او گفت دو کشور در حال آنالیز ساز و کاری برای جلوگیری از توقیف کشتی ها توسط ایران هستند.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا آمریکا تعهدی به باز نگاه داشتن تنگه هرمز دارد، گفت: ما آن را باز خواهیم نگاه داشت. ما یک برنامه امنیت دریایی راه اندازی می کنیم. همه کشورهایی که در بازماندن آن تنگه منافع دارند در این برنامه مشارکت خواهند کرد.

در روزهای گذشته دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا مسئولیت باز نگاه داشتن تنگه هرمز را متوجه کشورهایی دانسته که بیشترین نفتکش های خودشان را از این تنگه عبور می دهند. او بعد از توقیف نفتکش استینا ایمپرو هنگام عبور از تنگه هرمز گفت آمریکا نفتکش های زیادی ندارد که از این تنگه عبور نمایند.

علاوه بر این، رسانه ها در روزهای گذشته گزارش هایی از گسترش اختلافات میان آمریکا و انگلیس در مورد تشکیل ائتلافی با هدف ادعایی تأمین امنیت تردد دریایی در خلیج فارس و تنگه هرمز منتشر نموده اند.

پامپئو، در پاسخ به این سوال که آیا آمریکا برنامه ای برای حمایت از عبور و مرور سایر کشورها از جمله انگلیس دارد یا خیر گفت: داریم با انگلیسی ها همکاری می کنیم تا راه حلی پیدا کنیم که این اتفاق مجدداً تکرار نشود و بازداری ایجاد کنیم.

وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه آیا وزارت خارجه تحت امر او هنگام حضور محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در آمریکا گفت وگویی چه به صورت مستقیم چه به صورت غیرمستقیم با او داشته است گفت: هیچ گفت وگویی نداشتیم.

پامپئو در ادامه محمد جواد ظریف را به دروغگویی متهم کرد و گفت که رسانه های آمریکا علی رغم این تصمیم گرفته اند در اختیار او تریبون قرار دهند.

در حال تکمیل...

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 6 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 241

به "پامپئو: تحریم های ما به تنهایی علیه ایران اثرگذار بوده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پامپئو: تحریم های ما به تنهایی علیه ایران اثرگذار بوده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید