چرا زنان خانه دار طعمه های خوبی برای کرونا هستند؟

به گزارش مجله کوروش بزرگ، مدیر گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: افزایش آمار ابتلای زنان خانه دار به کرونا و مرگ آن ها در اثر این بیماری، نشان می دهد اتفاقاتی در خانه ها در حال رخدادن است که زمینه ابتلای این قشر به این بیماری را بالا می برد.

چرا زنان خانه دار طعمه های خوبی برای کرونا هستند؟

به گزارش ایسنا، دکتر مرادزاده، با اشاره به اینکه مسئله مرگ بیماران ناشی از ویروس کرونا به موضوعی بسیار مهم در استان مرکزی تبدیل شده است، اضافه نمود: در روز های ابتدایی و موج اول بیماری کووید 19 با مداخلات مناسب دانشگاه علوم پزشکی اراک پیروز شدیم به نسبت آمار کشوری، بیماری را در استان تحت کنترل دشته باشیم، اما در روز های اخیر با افزایش تعداد مرگ روبرو هستیم.

وی با تاکید بر اینکه این افزایش در واقع زنگ خطر کرونا را برای جامعه علوم پزشکی به صدا درآورده است، گفت: جمعیت استان مرکزی به لحاظ فرهنگ بهداشت و سلامت در سطح پایینی قرار ندارند، اما نسبت افراد چاق به عنوان یکی از ریزفاکتور های ابتلا به کرونا در استان بالاست، همچنین بیماری های قلبی و دیابت نیز در فرایند ابتلا به ویروس تاثیرگذار است.

دکتر مرادزاده توضیح داد: تحقیقی در مورد عوامل خطر میرایی کووید 19 انجام داده ام که نشان می دهد دیابت در مرگ و میر ناشی از این ویروس نقش موثری دارد و در ارزیابی آمار مرگ و میر، عوامل زمینه ای مانند دیابت و بیماری قلبی نقش داشته اند، به همین دلیل بیماران مبتلا به دیابت باید به شدت مراقبت نمایند.

وی در مورد افزایش آمار ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا در بین زنان خانه دار در استان مرکزی اظهار کرد: متاسفانه در استان شاهد افزایش آمار شیوع ویروس در بین زنان خانه دار هستیم. اعضای خانواده هر روز از خانه خارج شده و با لباس و دست و صورت آلوده به خانه باز می گردند و مادر خانواده در این شرایط در معرض مجموعه ای از عوامل آلوده قرار می گیرد، در واقع قرار دریافت زنان خانه دار در چنین شرایطی یکی از موضوعات مهم در درگیری این قشر با کروناست.

مدیر گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی اراک با تاکید بر اینکه اتفاقاتی درون خانه ها در حال رخدادن است، گفت: فرزند خانواده یا دیگر اعضا که ممکن است ناقل بدون علامت ویروس باشند، پس از بازگشت با لباس آلوده وارد منزل شده و ماسک خود را بر می دارند، اینجاست که مادر خانواده مستقیما با ویروس در ارتباط قرار می گیرد و با توجه به اینکه عموما زنان خانه دار دارای اضافه وزن و BMI بالا (به عنوان یکی از عوامل خطر ابتلا) هستند، یا سنی بیش از 40 تا 45 سال دارند، درگیر بیماری می شوند.

وی گفت: اخیرا میزان حمله ثانویه در بین خانواده ها ارزیابی شده و به آمار بالایی دست یافتیم، به طوری که از آمار و موارد ابتلا 40 درصد مبتلایان داخل خانواده بوده اند و 50 درصد از این 40 درصد را زنان خانه دار تشکیل می دهند. در واقع همین زنان خانه دار به دلیل چاقی، فشار خون، بیماری قلبی و ... بیشتر مستعد میرایی ناشی از کرونا هستند.

دکترمرادزاده در مورد غالب بودن بعضی علائم و عوارض ناشی از کرونا در فصل سرد سال اظهار کرد: هنوز به صورت کامل وارد فصل سرد سال نشده ایم و نمی توان به صورت دقیق علائم غالب را اظهار داشت، اما در اردیبهشت ماه طی گزارشی تغییر ژنتیکی ویروس اعلام شد که مسلما با تغییر ژنتیکی، علائم بیماری نیز دچار تغییر می گردد و دستگاه گوارش نیز درگیر شد.

وی تاکید نمود: به عنوان یک متخصص هنوز برایم روشن نشده است که زمستان یا تابستان و تغییر فصل باعث تغییر در تظاهرات بالینی ویروس شده است یا خیر، به همین دلیل برای قضاوت در مورد تغییر رفتار ویروس در زمستان و فصل سرد سال باید کمی زمان بگذرد. در حال حاضر علاوه بر درگیری های ریوی درگیری های گوارشی هم وجود دارد و گاهی در بعضی از بیماران این دو درگیری همزمان رخ می دهد.

مدیر گروه اپیدمیولوژی دانشگاه علوم پزشکی اراک گفت: ثبت و رجیستری کووید 19 در حال اجرا است و با تکمیل مطالعات می توان در مورد این ویروس در چهار ماهه نخست شیوع، نظرات دقیق تری را اظهار داشت.

منبع: فرارو
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1312

به "چرا زنان خانه دار طعمه های خوبی برای کرونا هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا زنان خانه دار طعمه های خوبی برای کرونا هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید