کاهش فروش غذاهای آماده در قرنطینه کرونا

به گزارش مجله کوروش بزرگ، تحقیقات اولیه نشان داد که خریداران در دوران قرنطینه هزینه برای غذاهای آماده را کاهش داده و میوه و صیفی جات بیشتری خریداری کرده و به مصرف غذاهای سالم تر روی آورده اند.

کاهش فروش غذاهای آماده در قرنطینه کرونا

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، بررسی انجام گرفته از حدود 11 هزار خریدار در 11 کشور نشان داد که مردم پس از این که ناچار شدند در خانه بمانند دستورهای غذایی جدیدی را امتحان کردند و غذای کمتری دور ریختند.

به گفته شارلوت دو بیکر که این مطالعه را در دانشگاه آنتورپ بلژیک هماهنگ کرده، در بحبوحه قرنطینه مردم غذای سالمتری مصرف کرده، غذای خودشان را تهیه کرده و میوه و صیفی جات بیشتری مصرف می کنند.

با دورکاری و پختن غذا در خانه، مصرف کنندگان خرید غذاهای مایکرووی در همه کشورهای مورد بررسی شامل استرالیا، بلژیک، شیلی، اوگاندا، هلند، فرانسه، اتریش، یونان، کانادا، برزیل و ایرلند را کاهش دادند.

در حدود نیمی از کشورهای مورد بررسی، مصرف کنندگان اسنکهای شور و شیرین کمتری خریداری کردند اما مجموع فروش این مواد ثابت بود.

به گفته د. بیکر که ریاست گروه تحقیقاتی غذا و رسانه FOOMS در دانشگاه آنتورپ را برعهده دارد، مصرف مواد غذایی چرب، شور و شیرین معمولا زمانی که مردم تحت استرس هستند، افزایش پیدا می کند اما در دوران پاندمی ویروس کرونا مردم در بسیاری از کشورها با پختن غذاهای لذیذ به این مسئله واکنش نشان دادند. به عنوان مثال شیلی شاهد کاهش قابل توجه فروش اسنکها و افزایش فروش آرد و خمیر مایه بود.

اما در دوران پاندمی، مصرف گوشت، ماهی و نوشیدنی های الکلی ثابت ماند.

این نظرسنجی بر پایه پاسخهای آنلاین داوطلبانه 6700 نفر از بلژیک در فاصله 17 آوریل تا هفتم مه انجام شد و سپس به مصرف کنندگان در 25 کشور گسترش یافت و نتایج نهایی آنها تا سرانجام ژوئن منتشر خواهد شد.

بر اساس گزارش رویترز، به گفته دو بیکر، یافته های مقدماتی ترندهای واضحی را نشان داده که بعید است با داده های جدید تغییر کنند زیرا این پاندمی توجه مردم را به غذا و گزینه های سالم تر جلب کرده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1057

به "کاهش فروش غذاهای آماده در قرنطینه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش فروش غذاهای آماده در قرنطینه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید