کویت: دوست نداریم ایران کشور همسایه و مسلمان تحت تحریم باشد

به گزارش مجله کوروش بزرگ، فارس نوشت: نماینده کویت در شورای امنیت تاکید نمود که این کشور نمی خواهد کشور همسایه و مسلمانی چون ایران تحت تحریم باشد.

کویت: دوست نداریم ایران کشور همسایه و مسلمان تحت تحریم باشد

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام با یکی از بهشت های روی زمین اشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

منصور العتیبی نماینده کویت در شورای امنیت سازمان ملل گفت که کویت نمی خواهد کشور همسایه و مسلمانی همچون ایران تحت تحریم ها یا منزوی باشد.

او در گفت وگو با شبکه الجزیره، گفت که امیدوار است که اختلافات موجود خاتمه یافته و به اصلاح برجام منجر شود، به طوریکه مطمئن شویم ایران به سمت برنامه های دیگر یا برنامه تسلیحاتی هسته ای باز نمی شود.

العتیبی همچنین گفت که ایران باید جامعه جهانی به خصوص کشورهای همسایه را مطمئن سازد که هیچ قصدی برای ساخت سلاح هسته ای ندارد.

نماینده کویت در سازمان ملل همچنین مدعی شد که نشانه های مثبتی وجود دارد و ممکن است که به گفت وگوهای دو جانبه ایران و آمریکا منجر شود و دو طرف به تفاهمات مشخصی برای اصلاح برجام برسند.

این ادعای نماینده کویت در حالی است که تمامی مقامات ایرانی تا کنون هرگونه گفت وگو با واشنگتن را رد نموده و در ابتدا خواهان بازگشت آمریکا به برجام و برطرف تحریم ها شده اند.

از سوی دیگر سخن العتیبی مبنی بر اعتمادسازی ایران برای کشورهای همسایه در زمانی گفته می شود که ایران طرح صلح هرمز برای از میان برداشتن اختلافات با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس را مطرح نموده و سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه ایران در 14 آذر به منظور تشریح جزئیات این طرح به کویت سفر نموده بود.

خالد الجارالله معاون وزیر خارجه کویت پیش از این گفته بود که این کشور در حال آنالیز طرح صلح هرمز پیشنهادی رئیس جمهور ایران است.

اما در پاسخ به این طرح، فیصل بن فرحان وزیر خارجه دولت سعودی روز سه شنبه اجرای طرح صلح هرمز را سخت دانست و گفت که سخت است که ایران بتواند بخشی از ساز و کار امنیتی در منطقه باشد.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 647

به "کویت: دوست نداریم ایران کشور همسایه و مسلمان تحت تحریم باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کویت: دوست نداریم ایران کشور همسایه و مسلمان تحت تحریم باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید