5 طرح گردشگری، بهداشتی و مالی در تفرش به بهره برداری رسید

به گزارش مجله کوروش بزرگ، هم زمان با سفر دولت یازدهم به استان مرکزی پنج طرح گردشگری شهرستان تفرش با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به بهره برداری رسید.

5 طرح گردشگری، بهداشتی و مالی در تفرش به بهره برداری رسید

اگر علاقمند به سفر با بهترین تورهای پاییزی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش مجله کوروش بزرگ از تفرش، با سفر دولت یازدهم به استان مرکزی عصر امروز پنج طرح گردشگری با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگریمسعود سلطانی فر در شهرستان تفرش به بهره برداری رسید.

این طرح ها شامل رونمایی از گنبد امامزاده محمد(ع)، افتتاح ساختمان اداری امور منابع آب، افتتاح فاز 2 تصفیه خانه، موزه میرشکرایی و ساماندهی اطراف مقبره پروفسور حسابی است.

همچنین از دیگر طرح ها آغاز عملیات اجرایی کارخانه فراوری پوشاک نقش بافت آرمیکاست که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی انجام شد.

ساختمان اداری امور منابع آب تفرش از سال 87 با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون ریال از محل منابع جاری آغاز شد که در سفر دو روزه هیئت دولت به بهره برداری رسید، این طرح در زمینی به وسعت 536 متر مربع مربع و در سه طبقه ایجاد شده است.

همچنین رونمایی از گنبد امامزاده محمد(ع) از دیگر طرح هایی است که در این سفر توسط سلطانی فر صورت گرفت که عملیات اجرایی این گنبد در سال 94 آغاز شده و توسط پیمانکاری در اصفهان ساخته و نصب شده است، هزینه اجرای این طرح فرهنگی یک میلیارد و 500 میلیون ریال است.

از دیگر طرح های افتتاح شده می توان به فاز 2 تصفیه خانه تفرش اشاره نمود که با اعتبار 130 میلیارد ریال از محل منابع داخلی شرکت آب و فاضلاب آماده سازی شده، این تصفیه خانه برای افق 20 ساله طراحی شده و به شیوه لجن فعال با حذف ازت طراحی شده است.

همچنین بهره برداری از موزه میرشکرایی تفرش از دیگر طرح های است که عصر امروز به بهره برداری رسید، این ساختمان در زمینی به وسعت 540 متر مربع و در زیربنای 200 متر مربع ایجاد و برای بهره برداری از آن سه میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

طرح ساماندهی اطراف مقبره پروفسور حسابی هم از دیگر طرح های افتتاح شده است که از سال 94 در برنامه مسئولان شهرستان تفرش قرار گرفته بود که این مقرر شد این پروژه با طراحی محوطه در زمینی به وسعت 11 هزار متر مربع اجرا گردد و پس از آزاد سازی خصوصی اطراف مقبره، اجرای این طرح به مزایده گذاشته گردد.

همچنین کارخانه فراوری پوشاک نقش بافت آرمیکا که امروز عملیات اجرایی آغاز شد با سرمایه گذاری شخصی در بخش توسعه ناحیه صنعتی تفرش در زمینی به مساحت 25 هکتار انجام می گردد که برآورد اعتبار مورد احتیاج برای این واحد 2 هزار و 800 میلیارد ریال است و در فضای 10 هزار هکتاری کارگاه های فراوریی آن، سالن های فراوری پوشاک و مراحل بعد بافندگی پارچه، ریسندگی و رنگرزی ایجاد می گردد.

سه مجتمع گردشگری فدک گیتی، هتل پیغام و مجتمع گردشگری هفت آسمان اراک هم از دیگر برنامه هایی است با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام می گردد.

منبع: تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 711

به "5 طرح گردشگری، بهداشتی و مالی در تفرش به بهره برداری رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 طرح گردشگری، بهداشتی و مالی در تفرش به بهره برداری رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید