امکان بارش های پراکنده در آسمان کردستان

خبرنگاران/کردستان کارشناس هواشناسی استان کردستان با بیان اینکه امواج ضعیفی از آسمان استان عبور می نمایند بیان کرد که این شرایط به تدریج سبب ابری و مه آلود شدن آسمان کردستان به ویژه در ساعات عصر و شب می گردد.

امکان بارش های پراکنده در آسمان کردستان

نشمیل احمدیانی در گفت و گو با خبرنگاران، با اشاره به آخرین تحلیل نقشه های هواشناسی اظهار کرد: طی امروز، نقشه های هواشناسی، گذرامواج ضعیف بارشی را از تراز میانی جو نشان می دهند.

وی اضافه نمود: این شرایط به تدریج سبب ابری و مه آلود شدن آسمان استان بویژه در ساعات عصر و شب می شود و با وجود ضعیف بودن سیستم بارشی، طی امروز و امشب امکان رخداد بارش های پراکنده و رگباری برف در نواحی سردسیر و مرتفع و همچنین نیمه غربی استان وجود دارد.

کارشناس هواشناسی استان کردستان بابیان اینکه از فردا تا بعدازظهر روز آدینه هوای استان نسبتا آرام و پایدار خواهد بود توضیح داد: طی فردا پنجشنبه به ویژه در نواحی شمالی استان در برخی از ساعات وزش باد نسبتا شدید پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه به تدریج از ظهر روز آدینه تا اواخر روز شنبه سامانه بارشی سرد و زودگذر استان را تحت تاثیر قرار می دهد و سبب پوشش ابر، وزش باد، بارش برف و باران(غالبا برف) و در گردنه ها و جاده ها باعث کولاک برف می شود، یادآور شد: فعالیت سیستم بارشی مذکور در نیمه غربی و شمالی استان چشمگیرتر خواهد بود و در این بخش از استان سبب ریزش برف می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 اسفند 1398 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 773

به "امکان بارش های پراکنده در آسمان کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان بارش های پراکنده در آسمان کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید