علم و تکنولوژی

رتبه اول ایران در فرسایش خاک

رییس دانشکده کشاوزی و منابع طبیعی دانشگاه محقق اردبیلی گفت: ایران سه برابر متوسط جهانی فرسایش خاک داشته و در این زمینه رتبه اول جهان را دارد.

4 بهمن 1398

فراخوان بورسیه کارشناسی ارشد و دکتری سازمان فضایی اپسکو منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سازمان فضایی ایران، با توجه به مشارکت دانشگاه NPU کشور چین (Northwestern Polytechnical University) در برنامه مشترک بورسیه اپسکو و شورای بورسیه چین، سازمان همکاری های فضایی آسیا و اقیانوسیه (اپسکو) نسبت به ارسال اطلاعیه اعطای بورسیه در دو مقطع...

4 بهمن 1398

نقش آسه آن در ایجاد نظام آموزش عالی هماهنگ در جنوب شرق آسیا

دکتر جعفر مهراد در تبادل نظر با خبرنگاران اضافه کرد: آسه آن با 6 هزار و 500 موسسه آموزش عالی و 12 میلیون دانشجو در 10 کشور عضو متعهد شده است تا کیفیت آموزش را جهت نیل به یک نظام آموزش عالی هماهنگ ارتقاء دهد.

2 بهمن 1398

ده هدیه مسافرتی برای فارغ التحصیلان

چمدان پوسته صدفیچمدان یکی از مشهورترین و سنتی ترین هدایای سفر است، اما همه کیف ها مثل هم فراوری نمی شوند. فارغ التحصیل خود را مجهز به چمدانی کنید که بعد از بسیاری از ماجراجویی ها و فرودگاه ها مثل همواره نو به نظر برسد. من همواره جنس پوسته صدفی را به فابریک...

23 دی 1398

مجوز آکروپل برای کاوش بود یا خواناسازی؟

براساس خبرهای واصله و سخنان رئیس پژوهشکده باستان شناسی، کارهای اجرا شده در محوطه آکروپل شوش به جهت خواناسازی مصطبه و روشن کردن شرایط آکروپل شوش هستند.

20 دی 1398

1، 5میلیون بازدید از موزه های مجموعه سعدآباد ثبت شد

مدیر مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد گفت: در هفت ماه نخست امسال، یک میلیون و 500هزار بازدید از 14 موزه و کاخ موزه مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد ثبت شده است.

16 دی 1398

زنگ خطر برای ورزش ایران در المپیک!

عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با اشاره به اینکه طی چند ماه اخیر کمیته بین المللی المپیک اقدام به کاهش 56 سهمیه در رشته کشتی آزاد و فرنگی مردان و زنان و کاهش یک وزن در رشته وزنه برداری مردان نموده است، توضیح داد: بیش از نیمی از مدال های کسب...

15 دی 1398

شی در ملاقات با آبه؛ چین و ژاپن نباید یک دیگر را تهدید قلمداد نمایند

رئیس جمهور چین در ملاقات با نخست وزیر ژاپن گفت دو کشور نباید یک دیگر را تهدید قلمداد نمایند و باید از فرصت پیش آمده برای گسترش روابط استفاده نمایند

12 دی 1398

فواید استفاده از چای کیسه ای روی چشم

استفاده از چای کیسه ای روی چشم ها یک درمان خانگی ساده و ارزان است. این اقدام نه تنها به کسب آرامش یاری می نماید، بلکه ممکن است برای بهبود بعضی بیماری های چشم مفید باشد.

7 دی 1398

آمریکا، ایران را به کوشش برای مداخله انتخاباتی متهم کرد!

به گزارش خبرنگاران به نقل از یو پی آی، رؤسای نهادهای اطلاعاتی آمریکا در حوزه های دادگستری، دفاع، اطلاعات ملی، اف بی آی، فرماندهی سایبری و آژانس امنیت ملی با صدور بیانیه ای مشترک، مدعی اولویت بخشی به امنیت انتخابات در راستای خنثی سازی کوشش های روسیه،...

6 دی 1398

بررسی خودرو نیسان پاترول 2020 با تغییرات ظاهری گسترده

این نسخه خودرو نیسان پاترول 2020 که به عنوان مدل 2020 راهی بازار خواهد می شود، تغییرات گسترده ای به خود دیده و با محصولات اخیر کمپانی نیسان همسوتر شده است.

2 دی 1398

50 سال از نخستین ارتباط دو کامپیوتر گذشت ؛ پیام ارسالی چه بود؟ ، فرستنده نخستین پیام پشیمان شده است؟

خبرنگاران - علی ملائکه:پنجاه سال پیش در چنین روزی در 29 اکتبر 1969 لئونارد کلینراک در دانشگاه کالیفرنیا در لوس آنجلس برای نخستین بار کامپیوتری در این دانشگاه را به کامپیوتر دوستش در جایی دیگر این ایالت که امروزه سیلیکون ولی نام دارد، مرتبط کرد.

27 آذر 1398

احتمال حملات هکرهای روسی به بازی های المپیک توکیو

مایکروسافت بیان نمود هکرهای روسی در آستانه بازی های المپیک توکیو این بازی ها و آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ را مورد حمله قرار می دهند.

27 آذر 1398

تاکید معاون استاندار مرکزی بر ضرورت تغییر ماهیت بازار اراک

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مرکزی خواهان تغییر ماهیت بازار اراک شد.

22 آذر 1398

با آداب و رسوم مردم چین آشنا شوید

کشور چین، تمدنی باستانی با قدمتی 3000 ساله دارد و یکی از بخش های جذاب این سرزمین، آداب و رسوم مردم آن است که به خاطر تنوع فرهنگ و سنت و هنر غنی، در نوع خود جالب است.

22 آذر 1398

آیا چین مانع دسترسی به 2.5 تریلیون دلار نفت و گاز می گردد؟

آمریکا چین را به مداخله در عملیات حفاری نفت و گاز در سواحل ویتنام در آبهای مورد مناقشه دریای جنوب چین متهم نموده است که نشان می دهد هنوز راه طولانی تا ترمیم روابط جانبه وجود دارد.

21 آذر 1398

ارائه بیش از 1600 ایده فناورانه در نمایشگاه ربع رشیدی

بیش از 1600 ایده فناورانه در هفتمین نمایشگاه ربع رشیدی ارائه شد.

21 آذر 1398

افزایش سهم سامسونگ و شیائومی از بازار موبایل اروپا

به گزارش خبرنگاران به نقل از گیزموچاینا، شرکت تحقیقات بازاری Canalys اطلاعات جدیدی درباره سهم فراوری کنندگان موبایل از بازار اروپا را منتشر نموده است.

20 آذر 1398

مقام های هنگ کنگی به برقراری آرامش در این دولتشهر امیدوارند

مقام های هنگ کنگی امیدوارند کاهش درگیری ها در روزهای گذشته و در زمان برگزاری انتخابات محلی بتواند به برقراری آرامش بیشتر پس از شش ماه ناآرامی یاری کند.

20 آذر 1398

اپلیکیشن هایی که در سخت ترین شرایط شما را آرام می نماید

زندگی پر از استرس است. مسائل مالی، صورت حساب ها، اجاره ها، بیکاری و خیلی چیزهای دیگر باعث شده درصد زیادی از مردم افسرده باشند و نتوانند آنگونه گه باید از زندگی لذت ببرند. از طرفی پیشرفت تکنولوژی و اعتیاد به گوشی های موبایل مسائل را دوچندان نموده است. اما...

16 آذر 1398
تعداد: (106)