علم و تکنولوژی

برنامه های هفته کتاب 1400 در استان لرستان تشریح شد

احمدحسین فتایی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در لرستان، با اشاره به اهمیت هفته کتاب در کشور گفت: خوشبختانه توسعه زیرساخت های کتابخوانی در استان نمود خوبی داشته است و در یک سال اخیر بزرگ ترین کتابخانه های استان؛ شامل کتابخانه...

30 آبان 1400

راجع به لوزارتان چه میدانید؟

لوزارتان در مواردی مانند فشارخون بالا با کنترل فشار خون ،در نارسایی های قلبی برای کاهش کار قلب و جهت محافظت از کلیه ها در بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 که با اختلالات کلیوی درگیر می باشند تجویز می گردد.

20 آبان 1400

ترافیک سنگین در محور های شمال

مسدود بودن بزرگراه تهران شمال، ترافیک را در سایر محور های منتهی به مازندران سنگین نموده است.

20 آبان 1400

این ربات علف های هرز را نابود می نماید

خبرنگاران : ربات های پیشرفته برای نابودی علف های هرز به کار گرفته شدند.

18 مهر 1400

پس از تزریق واکسن، کرونا را ساده نگیریم

ایرنا/عضو شبکه راهبردی تحقیقات بیماری های ویروسی کشور گفت: برخی از افراد بلافاصله پس از تزریق واکسن، تصور می کنند که در مقابل بیماری کرونا ایمن شده اند و خواسته یا ناخواسته مراقبت های خود را کاهش می دهند، در حالی که نباید دچار ساده انگاری شد و این ویروس...

16 مهر 1400

خیال؛ وجه مشترک همه هنر ها، رابط بین عالم لاهوت با عالم ناسوت

خیال در اندیشه غربی منجر به نوعی نگرش نسبت به هنر شد که سرچشمه هنر را به غرایز و عواطف و حالات انسانی هنرمند هنر می داند.

9 مهر 1400

فریادشیران: استعفای مددی بررسی می شود

تهران (پانا) - معاون اجرایی باشگاه استقلال می گوید قرار است استعفای مدیرعامل باشگاه استقلال از طریق هیات مدیره و وزارت ورزش و جوانان مورد بررسی قرار بگیرد.

3 مهر 1400

مایکروسافت ورود بدون پسورد را برای کاربرانش ایجاد کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، مایکروسافت اعلام نمود تمام کاربرانش می توانند بدون احتیاج به پسورد و با استفاده از روش های دیگر مانند اثر انگشت یا اپلیکیشن های احراز هویت، وارد حساب های های خود شوند.

31 شهریور 1400

برنامه مایکروسافت برای بازخرید 60 میلیارد دلاری سهام

مایکروسافت بزرگترین برنامه بازخرید سهام خود به اندازه حداکثر 60 میلیارد دلار را اظهار داشت.

28 شهریور 1400

کارآفرین کوچک من، چه کاره می گردد؟

به گزارش زندگی امروز به نقل از روزنامه خراسان، همه ما یک بار به این سوال در کودکی پاسخ داده ایم یا دست کم یک بار آن را از بچه ها خود پرسیده ایم. تو دوست داری چه کاره بشوی؟ پاسخ ها معمولا آشنا و تکراری اند: می خواهم معلم شوم... دکتر... مهندس... می خواهم خلبان...

14 شهریور 1400

اینستاگرام جهت حفاظت از امنیت بچه ها از کاربران تاریخ تولد می خواهد

از آنجایی که اینستاگرام پلتفرم محبوبی برای کاربرانش است، بسیاری از بچه ها و نوجوانان هم از آن استفاده می کنند؛ به همین علت این اپلیکیشن در آپدیت نو خود از قابلیت نوی در جهت حفظ امنیت بچه ها برخوردار می شود که برای تحقق این هدف، از کاربران تاریخ تولد می...

12 شهریور 1400

راز های افزایش طول عمر با مصرف سبزیجات

تحقیقات انجمن بهداشت آمریکا در مارس 2021 نشان داده است که خوردن میزان متعادل میوه و سبزی می تواند به افزایش طول عمر ما یاری کند.

5 شهریور 1400

لامبدا از دلتا بدتر است ، کرونا 1500 بار جهش نموده است

ویروس جهش یافته لامبدا از دلتا خطرناک تر و بدتر توصیف می گردد.

4 شهریور 1400

مبارزه با مافیا در تمام زیرمجموعه های وزارتخانه را شروع خواهم کرد

حجت الله عبدالملکی وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز برای دفاع از برنامه های خود در صحن مجلس حاضر شده و پشت تریبون نهاده شد.

3 شهریور 1400

شرایط اضطراری برق در یک ماه آینده

خبرنگاران - مدیرعامل توانیر گفت: حدود یک ماه آینده شرایط اضطراری است و امید می رود با یاری مردم از این شرایط عبور کنیم.

1 شهریور 1400

نگاهی به تاریخ سازترین هواپیماهای صنعت هوانوردی؛ قسمت اول

از زمان پرواز برادران رایت تا به امروز، صنعت هوانوردی با محصولات منحصربه فردی همراه بوده است که نگاهی به مهم ترین آن ها خواهیم داشت.

30 مرداد 1400

گلکسی واچ 4 و واچ 4 کلاسیک با سیستم عامل One UI Watch رونمایی شد

سامسونگ بعد از مدت ها انتظار از دو ساعت هوشمند نو خود تحت نام گلکسی واچ 4 و گلکسی واچ 4 کلاسیک با سیستم عامل نو رونمایی کرد.

24 مرداد 1400

بخار آب برای نخستین بار در جو عظیم ترین قمر منظومه شمسی کشف شد

ستاره شناسان برای نخستین بار با یک مطالعه تازه به وسیله تلسکوپ فضایی هابل در جو رقیق قمر گانیمد سیاره مشتری که عظیم ترین قمر منظومه شمسی است، شواهدی از بخار آب کشف کردند.

20 مرداد 1400

راه حل های 12 گانه برای مقابله با بحران کم آبی در دنیا

1200 دانشمند از 80 کشور دنیا در ماه مارس گذشته پس از مطالعات گسترده 12 راه چاره را برای مقابله با بحران آب در دنیا معرفی کردند.

19 مرداد 1400

کشف گوردخمه بانوی اشکانی وِلِم، دستیابی باستان شناسان به مجموعه فاخر از هدایای تدفینی دوره اشکانی در بهشهر

به نقل از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، رحمت عباس نژاد سرستی سرپرست کاوش نجات بخشی گورستان وِلِم بهشهر 21 تیر 1400 با اعلام این خبر گفت: در آبان ماه 1399 در جریان خاک برداری حین عملیات راه سازی و پل سازی در مجاورت روستای ولم و در محدوده سد گلورد...

18 مرداد 1400
تعداد: (305)