زنان بخوانند، چطور تنها سفر کنیم؟

به گزارش مجله کوروش بزرگ، فکرش را بکنید، بعد از دو روز اقامت همه متوجه خواهند شد که شما بانویی جسور هستید، اما تنها در سفرید.

زنان بخوانند، چطور تنها سفر کنیم؟

با ما همراه باشید تا با بهترین تور ویتنام نوروز 99 با یکی از بهشت های روی زمین آشنا شوید و زیبایی های هوشی مین و هانوی را در سفر دلپذیری تجربه کنید.

چندی است تنها سفر کردن به ایران هم سرایت نموده و زنان زیادی با یک کوله پشتی نه تنها ایران، بلکه دنیا را می گردند. سفر تنهایی باعث افزایش اعتمادبه نفس و تاثیرات مثبت در زندگی خواهد شد. امروز در صفحه گردشگری خبرنگاران برای خانم هایی که قصد دارند اولین سفر تنهایی خود را تجربه نمایند، پیشنهاداتی داریم. اما پیش از هر چیز نکته مهم این که: جی پی اس گوشی تلفن همراهتان را در هر حالت روشن نگه دارید تا در هر شرایط قابل ردیابی باشید.

مقصدتان را با دقت انتخاب کنید

محتمل است که هنگام دیدن یک فیلم مستند یا برنامه تلویزیونی یا خواندن مطلبی، مقصد سفرتان را انتخاب کنید. اما یادتان باشد که شما باید دلیلی بیشتر از احساسات آنی برای سفرکردن به آن جا داشته باشید. خوب است حتماً درباره مقصد سفرتان در اینترنت جست وجو کنید. می توانید از تجربه های دیگران در این باره بپرسید. ممکن است مکانی عالی را انتخاب نموده باشید اما آن جا برای اقامت یک خانم تنها مناسب نباشد.

شب اول را برنامه ریزی کنید

قبل از رفتن به سفر حتماً هتلی اجاره کنید. به این ترتیب بعد از ورود به شهر مقصد، دیگر دغدغه این که شب را کجا سر کنید، نخواهید داشت. اگر هم از مکان اقامتتان راضی نبودید، می توانید سر فرصت آن را تغییر دهید، نه نیمه شب، وقتی تازه رسیده اید. حتماً در مکان های امن برای اقامت بمانید، در واقع اقامتگاه های مجوزدار؛ هتل آپارتمان ها و خانه های بومی ممکن است برای اقامت یک بانوی تنها مناسب نباشد.

ملزومات سفر همراهتان باشد

همه چیز را پیش بینی کنید و همراه خود ببرید. حساب کنید از لحظه خروج تا لحظه ورود به مقصد چه چیزهایی احتیاج دارید. البته یادتان باشد که این به معنی داشتن یک چمدان بزرگ نیست، بلکه شما بهتر است با یک کوله پشتی سبک سفر کنید. مدارک، کارت بانکی و مقداری از پولتان را در یک کیف کوچک کمری بگذارید و با خودتان حمل کنید.

فقط افراد مطمئن را باخبر کنید

در خصوص محل اقامت خود به افراد مطمئن خبررسانی کنید، این می تواند امنیت شما را تا حدودی تضمین کند. به هرجا که برای مستقر شدن رسیدید، حتماً از طریق شبکه های اجتماعی لوکیشن محل اقامت تان را به افراد مطمئنی که نزدیک تان هستند، ارسال کنید. در این صورت راحت تر می توانید با زنان دیگری که تنها سفر می نمایند و در موقعیت شما هستند، دوست شوید و با هم اوقات تان را بگذرانید.

مطمئن غذا بخورید

بهتر است از مکان های دائمی پخت غذا برای تهیه خوراک اقدام کنید. فروشندگان دوره گرد و خوراک فروش های محلی همواره هم قابل اطمینان نیستند. فکرش را بکنید بعد از دو روز اقامت همه متوجه خواهند شد که شما بانویی جسور هستید، اما تنها در سفرید. می توانید در جشنواره های غذا یا آشپزخانه های محلی همراه دیگران غذایتان را میل کنید.

احتیاط کنید

باید بدانید زنی که تنها سفر می نماید، برای دیگران بسیار جذاب است. هرکس که شما را تحسین کرد و به شما ابراز علاقه کرد، قلابل اطمینان نیست. همچنین خوب است پول و کارت اعتباری خود را یک جا نگذارید و دور از یکدیگر نگه دارید. مثلاً چه بهتر که در هر ساک یا چمدانتان هم غیر از کیف دستی تان، مقداری پول نگه دارید.

حرف آخر

از نظر نگارنده غیر از این توصیه ها مطلب مهم دیگری که ضروری است برای زنان بازگو کنم این است که اطلاعاتی درباره مقصد سفر خود مبنی بر آداب و رسوم آن منطقه کسب کنید.

در بعضی از کشورها اگر شما هنگام خرید چانه بزنید، به راحتی جنس شان را به شما نخواهند فروخت یا در بعضی مناطق، اگر با دمپایی به سمت معابد گردشگری بروید، شما را راه نخواهند داد، و در بعضی کلیساهای دیدنی، از ورود خانم ها بدون پوشش مناسب جلوگیری خواهد شد. پس با تحقیق کامل سفر نموده و لذتش را ببرید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 18 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 667

به "زنان بخوانند، چطور تنها سفر کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنان بخوانند، چطور تنها سفر کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید