صومعه ای از قرن پانزدهم میلادی که تبدیل به یک هتل با نمایی شبیه ساختمان های سریال گیم آو ترونز شد

به گزارش مجله کوروش بزرگ، به تازگی هتلی در کرواسی افتتاح شده که حاصل بازسازی و تغییراتی در یک صومعه مخروبه با قدمت قرن پانزدهم میلادی است. نمای این هتل آنقدر زیباست که ما را یاد بناهای سریال گیم آو ترونز می اندازد.

صومعه ای از قرن پانزدهم میلادی که تبدیل به یک هتل با نمایی شبیه ساختمان های سریال گیم آو ترونز شد

تازه این هتل با تعدادی از آثار هنری گرانبها و نادر پر شده. این هتل باغی از 80 نوع گیاه دارویی دارد و در آن از طریق سرآشپزهایی با معروفیت جهانی، غذا و نوشیدنی سرو می شود. مهمانان هتل منظره ای زیبا از دریای آدریاتیک را می توانند ببینند.

سال تاسیس صومعه، سال 1483 برآورد می شود و راهبان تا سال 1822 در آن زندگی می کردند. اما بعد از آن صومعه خالی از انسان شد، به دست فراموشی سپرده شد و تقریبا تبدیل به یک مخروبه شد.

اما در سال 1992 همه چیز عوض شد. در این زمان یک زن ثروتمند که در لندن کلکسیونر آثار هنری بود؛ به کرواسی رفته بود تا آثار هنری آسیب دیده در جریان درگیری های بالکان را نجات بدهد. این زن به نام فرانسیسکا تایسن بورنمزا، با قایق سفری به جزیره لوپود Lopud که صومعه در آن بود، انجام داد و از اینکه چنین بنای زیبایی با غفلت، نابود شده، ناراحت شد.

پس بازدید دومی از صومعه ترتیب داد و این بار یک معمار مشهور به نام فرانک گری را همراهش برد. این معمار در طی یک پروژه بیست ساله کار بازسازی و بازسازی صومعه و تبدیلش به یک هتل دلخواه را انجام داد. هتل بعد از تکمیل کار، هتل لوپود 1483 نامیده شده که اشاره به سال ساختش دارد.

12 اتاق کوچک راهبان در این صموعه حالا تبدیل به 5 سوییت مدرن شده که از فناوری قرن 21 برخوردارند.

آثاری هنری خوب و متناسبی هم به هتل منتقل شده و علاوه بر مبلمان مدرن مبلمان دوره گوتیک و رنسانس هم داخلش تعبیه شده است.

در محوطه بیرون علاوه بر باغ گیاهان دارویی، درختان لیمو و زیتون کاشته شده اند. از فراز بام هتل می شود منظره زیبای دریا و غروب خورشید را دید و حتی در شرایط آب و هوایی می شود زادگاه مارکو پولو -کورکولا- را در افق دور دید.

حتی اتاق نقشه و اسناد قدیمی به یک اتاق چندمنظوره دارای تجیهزات صوتی و تصویری پیشرفته تبدیل شده که در آن می توان همایش هایی با گنجایش 30 مدعو ترتیب داد.

منبع: یک پزشک
انتشار: 9 مرداد 1400 بروزرسانی: 9 مرداد 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1790

به "صومعه ای از قرن پانزدهم میلادی که تبدیل به یک هتل با نمایی شبیه ساختمان های سریال گیم آو ترونز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صومعه ای از قرن پانزدهم میلادی که تبدیل به یک هتل با نمایی شبیه ساختمان های سریال گیم آو ترونز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید