گذاشتن مژه مصنوعی چگونه انجام می گیرد؟

به گزارش مجله کوروش بزرگ، گذاشتن مژه مصنوعی و یا مژه مصنوعی چسباندن از روش های متداول برای درشت تر کردن چشم در بین زنان است. با مراحل گذاشتن این نوع مژه ها آشنا شوید

گذاشتن مژه مصنوعی چگونه انجام می گیرد؟

داشتن مژه های بلند و زیبا می تواند علاوه بر درشت نشان دادن چشم ها باغث افزایش زیبایی چهره و خوش فرم نشان دادن آن شود. راحتی در آرایش چشم و انتخاب مژه دلخواه متناسب با چشم از مزایای دیگر استفاده از مژه مصنوعی است. البته لازم به ذکر است که استفاده از این نوع مژه ها نیز می تواند همراه با عوارضی احتمالی مانند حساسیت و یا آسیب به مژه های طبیعی فرد شود. با مراحل گذاشتن مژه مصنوعی و عوارض احتمالی این نوع مژه ها در این مقاله ما را همراهی فرمایید.

مراحل گذاشتن مژه مصنوعی

  1. وسایل مورد نیاز از جمله قیچی، یک جفت مژه مصنوعی و چسب مژه را در کنار خود فراهم کنید.
  2. ابتدا تصمیم بگیرید که آیا می خواهید مژه را به سه قسمت و یا چهار قسمت تقسیم کنید؟ اگر قصد دارید آن را به چهار قسمت تقسیم کنید، انگشت شست خود در وسط مژه قراردهید و سپس نیمی از نیمه را قیچی کنید.
  1. سپس نیمه اصلی را قیچی کنید.
  2. بقیه را نیز به همین روش نیمه به نیمه قیچی کنید.
  3. اگر در سرانجام، بخشی اضافه ای هنوز وجود داشت، آن را نیز قیچی کنید.
  1. یک چهارم سرانجامیی مژه را به چسب مژه آغشته کرده و برای آنکه کاملا چسبناک شود دو دقیقه نگه دارید.
  2. آن را در بخش سرانجامیی خط مژه قرار دهید.

عوارض احتمالی گذاشتن مژه مصنوعی

واکنشات شدید و حساسیتی

مژه های مصنوعی یا مواد دیگری که به مژه ها می چسبد می تواند واکنشات شدید روی پوست و چشم ایجاد کند. حتی کمی آزردگی چشم می تواند منجر به آسیب چشم شده و حتی گاه بینایی را از بین ببرد. برخی اوقات چسب مورد استفاده نیز می تواند باعث واکنشات حساسیتی شده، پلک متورم و چشم ها قرمز شوند. بنابراین پیش از استفاده، از نوع چسب مناسب اطمینان حاصل کنید، آن را از پیش روی پوست امتحان کنید.

خطر آلودگی

  • مژه های مصنوعی بسیار در معرض آلودگی بوده و باکتری را به خود جذب می کنند. این ذرات مضر باعث آزردگی پلک و چشم می شوند. درعین حال که مژه های طبیعی چشم را از غبار، مواد خارجی وعرق محافظت می کنند، مژه های مصنوعی نامرغوب و آلوده می تواند منجر به آزردگی و عفونت چشم شوند.
  • بهتر است با فردی که اطلاعات کافی در زمینه انتخاب محصولات با کیفیت دارد مشورت کنید تا استانداردهای آن را به شما معرفی کند. شاید خطرناک ترین عوارض جانبی مژه های مصنوعی، آلودگی آن باشد که می تواند منجر به عفونت و از دست دادن بینایی شود.

آسیب به مژه های طبیعی

چسباندن نادرست مژه می تواند باعث آسیب مژه های طبیعی شود. فشار زیاد ناشی از مژه های مصنوعی می تواند منجر به آسیب فولیکول های مو شده و به طور موقت یا دائم رشد مژه قطع شود.

منبع: setare.com
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1492

به "گذاشتن مژه مصنوعی چگونه انجام می گیرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گذاشتن مژه مصنوعی چگونه انجام می گیرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید