اطلاعاتی جدید درباره گوشی اوپو

گوشی هوشمند Reno 10x Zoom اوپو (Oppo) در ابتدا تنها با قابلیت بزرگنمایی دیجیتال 20 برابری معرفی گردید؛ اما اکنون این شرکت درحال آماده سازی به روزرسانی دیگری برای این گوشی است که میزان بزرگنمایی دیجیتال را به 60 برابر می رساند. قرار است این به روزرسانی ابتدا در تایوان ارائه گردد.

اطلاعاتی جدید درباره گوشی اوپو

نحوه افزایش بزرگنمایی دیجیتال در گوشی یادشده نیازمند توضیحی مختصر است. گوشی جدید Reno، مجهزبه لنز پریسکوپی است که فاصله کانونی را تا 130 میلی متر (با بزرگنمایی 5 برابری نسبت به لنز اصلی) افزایش می دهد. به دنبال آن، از یک حالت زوم هیبریدی استفاده می گردد که بزرگنمایی اپتیکال را به 10 برابر (که علت نام گذاری گوشی نیز هست) می رساند.

در ادامه، با استفاده از یک مرحله زوم دیجیتال، حداکثر میزان بزرگنمایی فعلی 20 برابری محقق می گردد. اوپو میخواهد در آخرین به روزرسانی، میزان زوم دیجیتال را در این مرحله به 60 برابر افزایش دهد؛ در این حالت، فاصله کانونی به 1560 میلی متر می رسد. برای مقایسه، گوشی P30 Pro هواوی با یک لنز پریسکوپ 125 میلی متری و قابلیت زوم دیجیتال 50 برابری عرضه می گردد. در این شرایط فاصله کانونی به 1250 میلی متر می رسد.

اوپو با این اقدام، امکان نگاهی نزدیک به اشیای دوردست را فراهم می نماید. درمورد کیفیت تصاویر به دست آمده در این مقدار زوم هنوز چیزی نمی توان گفت و باید نتایج عکاسی با دوربین جذاب این دستگاه هوشمند به طورمستقل آزموده گردد.

زومیت

منبع: انتخاب
انتشار: بروزرسانی: 28 تیر 1398 شناسه مطلب: 192

به "اطلاعاتی جدید درباره گوشی اوپو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعاتی جدید درباره گوشی اوپو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید