اولین خط ریلی انرژی خورشیدی دنیا شروع به کار کرد

به گزارش مجله کوروش بزرگ، بعضی از قطارهای انگلیس به تازگی روی خطوط ریلی ای که با انرژی خورشیدی کار می نمایند، تردد می نمایند.

اولین خط ریلی انرژی خورشیدی دنیا شروع به کار کرد

به گزارش مجله کوروش بزرگ و به نقل از انگجت، به تازگی یک مزرعه انرژی خورشیدی جدید در انگلیس راه اندازی شده است که نیروی خطوط ریلی راه آهن مقابل خود را با استفاده از انرژی خورشیدی تامین کند. این فناوری برای اولین بار در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

در این پروژه حدود 100 پانل خورشیدی در مسیری در نزدیکی شهر الدرشات(Aldershot) در انگلیس نصب شد. پروژه ای که می تواند برای قطارهای انرژی خورشیدی، پیشرو باشد.

چندین ایستگاه قطار در انگلیس چند وقتی است که با استفاده از انرژی خورشیدی کار می نمایند.

شرکت نتوورک ریل(Network Rail) که بیشتر زیرساخت های راه آهن انگلیس را مدیریت می نماید، میلیاردها پوند را برای برقراری خطوط ریلی اختصاص داده است و در صورت موفقیت آمیز بودن این پروژه اخیر میخواهد خطوط ریلی را با استفاده از انرژی خورشیدی توسعه دهد.

دولت انگلیس میخواهد تا سال 2040 میلادی، استفاده از سوخت های دیزلی در شبکه ریلی این کشور را از بین ببرد.

افرادی که در پشت صحنه احداث این پروژه بودند، اظهار کردند که انرژی تجدیدپذیر خورشید می تواند 20 درصد از شبکه ریلی زیرزمینی لیورپول و شبکه های ریلی بسیاری از شهرهای انگلیس را نیرو بخشد.

انرژی خورشیدی در مقایسه با سوخت های دیزلی انرژی دوستدار محیط زیست است و نسبت به برق، ارزان تر است. به این ترتیب می تواند هزینه خطوط راه آهن را کاهش دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 مهر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 297

به "اولین خط ریلی انرژی خورشیدی دنیا شروع به کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین خط ریلی انرژی خورشیدی دنیا شروع به کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید