بازار کار برای حسابداری در ایران چگونه است؟

به گزارش مجله کوروش بزرگ، برای بسیاری از جوانان ورود به بازار کار مساوی با پیدا کردن رشته ای آینده دار برای تحصیل و مطالعه بسیار و تحقیق قبل از انتخاب آن رشته است. برای این کار آنها ابتدا مواردی مانند فرصت های شغلی فعلی، رشد شغل مورد نظر در آینده و همچنین مسئولیت ها و حقوق و دستمزد آن را بررسی می کنند تا بتوانند در نهایت بهترین انتخاب را داشته باشند.

بازار کار برای حسابداری در ایران چگونه است؟

این کار در واقع یک کار بسیار حساب شده و متفکرانه ای است، چرا که راستا شغلی آنها در آینده به درستی پایه ریزی می شود و در واقع تمام مراحل شغلی با فکر برنامه ریزی شده است.

یکی از مشاغلی که بسیاری از افراد در مرحله جستجو به آن می رسند، حسابداری است. مشاغل و شاخه های حسابداری بسیار متنوع است و می توان گفت که در میان مشاغلی قرار می گیرد که تقاضا برای آن همیشه زیاد بوده است. چرا که نمی توان شرکت ها را بدون حضور افراد مطمئن در حساب و کتاب تصور کرد و به همین علت استخدام حسابدار همیشه در میان آگهی های شغلی دیده می شود. به همین علت پیدا کردن کار برای موقعیت شغلی حسابداری به روش های مطمئن مانند مراجعه به وب سایت های کاریابی معتبر، کار سختی به تعداد نمی آید.

افزایش تقاضا برای متخصصان حسابداری

حسابداری و مشاغل مرتبط به آن همیشه در شرکت ها مورد نیاز هستند و می توان این را در نظر گرفت که با فارغ التحصیلی در رشته حسابداری می توانید انتظار داشته باشید که آگهی های شغلی بسیاری برای انتخاب داشته باشید. با توجه به بررسی ها و آمارهای جهانی رشته حسابداری و مشاغل مربوط به آن تا بیست سال آینده 6 درصد رشد خواهد داشت که این میزان رشد برای دیگر مشاغل هم همین میزان است و میزان قابل قبولی برای بازار کار به تعداد می آید.

همچنین مشخص شده است که نقش حسابدار و حسابرس در میان 15 شغل با رشد سریع قرار دارند و انتظار می رود که شرکت هایی که حسابدار استخدام می کنند روز به روز افزایش یابد و میزان استخدام این افراد در شرکت ها رشد خوبی داشته باشد.

اما اگر بخواهیم درباره چراهای این موضوع بگوییم و نام کنیم که چرا حسابداری همیشه تقاضا بسیار دارد باید دو مورد را بیان کنیم.

·شرایط مالی: یکی از عوامل اصلی رشد مشاغل در اقتصاد مقاومتی است. در این برهه از زمان و اقتصاد به حسابداران و حسابرسان بیشتر از هر زمان دیگری نیاز است. نیاز به خدمات حسابداری حرفه ای، به ویژه در زمان مالی حال حاضر برای رسیدگی به امور مالی و مالیاتی، بیشتر است.

·جایگزینی نیروی کار بازنشسته: خدمات مالی در صنایع مختلف همیشه نیروی کار خواسته است و در این میان هم نیروی کار بسیاری در شرکت ها مشغول به کار هستند که زمان بازنشستگی آنها بسیار نزدیک است. در واقع بسیاری از حسابداران امروزی در حال آماده کردن خود برای دوران بازنشستگی هستند که برای جایگزینی آنها به نیروی ماهر و تازه نفس نیاز است.

این دو مورد تنها بخش کوچکی از دلایل پرتقاضا بودن حسابداری می باشد و به همین علت به هیچ نام نباید نگران این باشید که کار برای این رشته تحصیلی وجود ندارد و شما می توانید با دسترسی داشتن به منابع عالی کاریابی، بهترین مشاغل را پیدا کنید.

بازار کار برای حسابداری در ایران

حسابداری، تهیه سندهای مالیاتی، دفترداری و کارهای مربوط به حقوق و دستمزد، در میان وظایفی قرار می گیرند که در تمام کسب و کارها باید انجام شوند و افراد عادی و ناآگاه به امور مالی و حسابداری قادر به انجام این کارها نیستند. به همین علت تقاضا برای استخدام حسابدار و حسابرس در تمام شرکت ها همیشه وجود دارد و در ایران هم در حال حاضر، حسابداری در میان مشاغل پرتقاضا به تعداد می آید.

حقوق حسابداران هم معمولا خوب در نظر گرفته می شود و افرادی که به نام حسابدار در ایران کار می کنند به طور معمول حقوق تعریف شده ای دارند، که میانگین آن معمولاً هر ماه حدود 4.900.000 تومان است. میزان حقوق حسابدار در ایران از 2.000.000 تومان (کمترین) تا 10.000.000 تومان (بالاترین) متغیر است. بنابراین می توان حقوق خوبی هم برای این افراد در نظر گرفت که البته با توجه به تحصیلات و سابقه کاری می تواند متفاوت باشد.

قدم اول را برای وارد شدن به بازار کار حسابداری بردارید

آگهی های شغلی بی تعدادی در زمینه حسابداری منتشر می شود که شما می توانید تمام آنها را با توجه به توانایی ها و مهارت هایی که دارید بسنجید و برای تمام آنها حتی رزومه ارسال کنید. حیطه خدمات حسابداری به قدری بزرگ و گسترده است که شما می توانید علاوه بر خود حسابداری در مشاغلی مانند تحلیلگر بودجه، مدیر مالی و موارد دیگر هم مشغول به کار شوید و انتخاب اینها تماما به علاقه و توانایی شما بستگی دارد.

راهی آسان برای آگاهی از آگهی های شغلی حسابداری این است که به ایران تلنت مراجعه کنید و لیست فرصت های شغلی این رشته را مشاهده کنید و از میان صدها آگهی، مواردی که با رزومه شما بیشتری همخوانی دارد را انتخاب و برای آنها رزومه ارسال کنید.

منبع: شقفنا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 31 مرداد 1400 بروزرسانی: 31 مرداد 1400 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 1818

به "بازار کار برای حسابداری در ایران چگونه است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار کار برای حسابداری در ایران چگونه است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید