بازهم یک پله صعود شطرنج ایران در رده بندی دنیا، صعود خادم الشریعه به رده 19 دنیا

به گزارش مجله کوروش بزرگ، در جدیدترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج، سارا سادات خادم الشریعه با 11 پله صعود نسبت به ماه قبل در رده نوزدهم ایستاد.

بازهم یک پله صعود شطرنج ایران در رده بندی دنیا، صعود خادم الشریعه به رده 19 دنیا

به گزارش مجله کوروش بزرگ، در جدیدترین رده بندی فدراسیون دنیای شطرنج در ماه دسامبر(آذر) سارا سادات خادم الشریعه با 2470 واحد ریتینگ و 11 پله صعود نسبت به ماه گذشته در رده نوزدهم برترین شطرنج بازان بانوی دنیا جای گرفت.

در بخش استاندارد شطرنج بازان دنیا نیز پرهام مقصودلو با 2688 واحد ریتینگ با یک پله سقوط و کاهش یک واحد ریتینگ در رده پنجاه وپنجم نهاده شد. او همچنین در بخش برترین های جوانان دنیا همچنان در رده چهارم واقع شده است.

در بخش دختران جوان دنیا نیز مبینا علی نسب با ریتینگ 2295 (ریتینگ ماه قبل 2236، 59 رده ماه قبل) و 29 پله صعود در رده سی ودوم نهاده شده است.

در بخش استاندارد برترین شطرنجبازان ایران نیز پرهام مقصودلو در رده نخست واقع شده است. پویا ایدنی و علیرضا فیروزجا نیز در رده دوم و سوم ایستاده اند. سیدمحمد امین طباطبایی، احسان قائم مقامی، امیررضا پوررمضانعلی، مسعود مصدق پور، سیدخلیل موسوی، شاهین لرپری زنگنه و آرین غلامی در رده های بعدی جای گرفته اند.

در بخش استاندارد شطرنج بازان دختران ایران، سارا سادات خادم الشریعه با 2470 واحد ریتینگ در صدر جدول واقع شده است. آتوسا پورکاشیان و مبینا علی نسب در رده های دوم و سوم ایستاده اند. غزل حکیمی فرد، میترا حجازی پور، هانیه خلجی، مینو عسگری زاده، مطهره اسدی، درسا محمدابراهیم خان ابری و انوشا مهدیان در رده های بعدی جای گرفتند. ایران در این ماه با میانگین 2555 و با یک پله بالاتر نسبت به ماه گذشته در رده بیست وپنجم دنیا نهاده شده است. در بخش استاندارد مگنوس کارلسن قهرمان حال حاضر دنیا با 2835 واحد ریتینگ در صدر برترین شطرنج بازان دنیا در بخش استاندارد واقع شده است و فابیانو کاروانا آمریکایی با 2832 واحد ریتینگ در رده دوم ایستاده است.

در بخش استاندارد برترین شطرنج بازان بانوی دنیا نیز هو یفان با 2662واحد همچنان صدرنشین است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: bigkurosh.ir شناسه مطلب: 97

به "بازهم یک پله صعود شطرنج ایران در رده بندی دنیا، صعود خادم الشریعه به رده 19 دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازهم یک پله صعود شطرنج ایران در رده بندی دنیا، صعود خادم الشریعه به رده 19 دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید